استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر شتابدهی بر روند توسعه شهرستان چایپاره، گفت: در سفر امروز ، روند اجرای مصوبات دور اول سفر ارزیابی و مشکلات پیشرفت برخی بررسی می شود.
کد خبر: ۱۱۶۶۱۶۶
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۴ 09 May 2024

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان صبح امروز در جمع مردم شهرستان چایپاره، دولت سیزدهم را دولت مردمی دانست و افزود: دولت سیزدهم توجه ویژه ای به روند توسعه و آبادانی آذربایجان‌غربی دارد و در همین راستا رئیس جمهور محترم تا کنون سه سفر به استان آذربایجان‌غربی داشتند که در سفر هیات دولت به استان  ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پیشرفت و آبادانی استان در بخش عمرانی و اقتصادی مصوب شد که این میزان اعتبار بیشترین اعتبار در میان استان‌های کشور بود.

 وی ادامه داد : در سفر دور دوم ریاست جمهوری و هیات دولت به آذربایجان‌غربی، پیگیری تامین اعتبار برای اجرای کامل برخی از مصوبات گذشته و تامین اعتبار برای اجرای پروژه های جدید خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به تاکید دولت سیزدهم بر اتمام پروژه های نیمه تمام در جهت امیدآفرینی در بین مردم،  خاطرنشان کرد: بیش از ۵ هزار پروژه با اعتبار ۴۵ هزار میلیارد تومان از ابتدای دولت تاکنون در استان تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است که این رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است.

استاندار آذربایجان‌غربی به احداث سالیانه ۱۵۰ کیلومتر جاده در استان در دولت سیزدهم نیز اشاره کرده و افزود: علیرغم تحریم های ظالمانه و شرایط اقتصادی کشور و افزایش هزینه های عمرانی، شاهد رشد ۱۵ برابری احداث جاده های اصلی و فرعی نسبت به گذشته در آذربایجان غربی هستیم.

معتمدیان همچنین آذربایجان غربی را یکی از استان های امن کشور معرفی کرده و یادآور شد: با اقتدار نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، امنیت پایدار در کشور و بخصوص آذربایجان غربی حاکم شده که زمینه ارتقای شاخص های توسعه و پیشرفت و آبادانی را در استان فراهم کرده است.

وی در ادامه با اشاره به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اخیر علیرغم توطئه های دشمنان، افزود: چایپاره یکی از شهرستان های با مشارکت بالا در انتخابات در آذربایجان غربی بود که نشانگر پای کار بودن و حمایت قاطعانه مردم استان از نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.

استاندار آذربایجان‌غربی به استفاده از تمامی ظرفیت ها برای خدمات رسانی شایسته به مردم استان نیز اشاره کرده و اظهار داشت: در دور اول سفر شهرستانی به چایپاره، بیش از ۹۰ مصوبه داشتیم که اجرای آن ۶۲ درصد پیشرفت داشته و با تخصیص اعتبارات، تمامی مصوبات تا هفته دولت و دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه شهرستان چایپاره در تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در استان پیشتاز بوده، خاطرنشان کرد: ۱۳۵ هکتار اراضی به شهر قره ضیاءالدین الحاق یافته و زمین ۱ هزار و ۲۰۰ نفر از واجدین شرایط نهضت ملی مسکن آماده ارائه بوده و با آماده سازی زیرساخت ها، ظرفیت ایجاد ۲ هزار و ۵۰۰ واحد فراهم شده است.

وی در ادامه تثبیت جمعیت روستایی را از رویکردهای دولت سیزدهم معرفی کرده و افزود: تامین آب شرب سالم و بهداشتی از مطالبات بحق مردم بوده و در قالب پروژه شهید امینی، به ۱۰۶ روستا در سه شهرستان آبرسانی خواهد شد که از این تعداد ۴۶ روستا در شهرستان چایپاره قرار دارد.

استاندار آذربایجان‌غربی به ضرورت ارتقای سرانه بهداشت و درمان نیز اشاره کرده و بیان داشت: روند احداث بیمارستان ۹۶ تخت خوابی با جذب اعتبارات لازم در سفر پیش روی ریاست جمهوری به استان، با سرعت در شهرستان چایپاره تداوم خواهد یافت.

معتمدیان با تاکید بر اهمیت بهبود سرانه فضای آموزشی شهرستان چایپاره، افزود: از ۵۶ کلاس درس مصوب شده برای ساخت در این شهرستان، ۱۸ کلاس به بهره برداری رسیده و ۳۶ کلاس در حال احداث می باشد و ساخت یک مدرسه ۶ کلاسه در قره ضیاءالدین نیز در دستور کار سفر امروز است.

وی در پایان نهضت گازرسانی را از اقدامات ارزشمند جمهوری اسلامی دانسته و اضافه کرد: به بیش از ۸۶ درصد از روستاهای استان گازرسانی شده و به ۴ روستا نیز امروز در چایپاره گازرسانی شد و تا پایان دولت سیزدهم، تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار