نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: حقوق بشر آمریکایی در برخورد وحشیانه با دانشجویان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی نشان داده شد.
کد خبر: ۱۱۶۵۳۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۰ 03 May 2024

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک ۱۲ اردیبهشت روز معلم، با اعلان این که کل مسئولان باید دستگیر آموزش و پرورش باشند گفت: باید معلمان از لحاظ مالی و معنوی توانمند شده و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز عملیاتی شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی اشاره ای به دیدار رهبر انقلاب با معلمان و تاکید ایشان بر اهمیت تعلیم و تعلم و ارزش شغل معلم داشت و گفت: در دین مبین اسلام تعلیم و تربیت از اهمیت بسیاری برخوردار است و اولویت نخست در آیات مختلف قرآن کریم حتی قبل از خلقت، تعلیم و تعلم می باشد.

وی با عنوان این که در قرآن کریم نخستین آیات وحی از جنس تعلیم و تعلم است خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم بر قلم، نوشته و علم قسم یاد می کند که در هیچ دین و مکتبی علم و علم آموزی این چنین اهمیت داده نشده است.

امام جمعه ارومیه معجزه بزرگ پیامبر را قران کریم دانست که از جنس علم و علم آموزی است تصریح کرد: افتخار پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام این است که معلم بشریت هستند و معلمان نیز باید بر شغل مقدس خود افتخار کنند و خداوند نیز همه را مکلف کرده که به جایگاه معلم احترام بگذارند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی ادامه داد: آموزش و پرورش تربیت کننده نیروی انسانی است و معلمان در حقیقت ذی قیمت ترین موجود عالم را تربیت می کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تاکید بر این که معاونت های پرورشی در آموزش و پرورش باید تقویت شوند تصریح کرد: تنها تعلیم کافی نیست و باید هویت اسلامی و دینی دانش اموزان را نیز تقویت کرده و با ایجاد انگیره آنان را به آینده امیدوار کرد.

امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود اعتراض دانشجویان آمریکا به مسئله غزه را نشان دهنده جهانی شدن این موضوع مهم دانست و افزود: پلیس آمریکا وحشیانه با اعتراض به حق دانشجویان برخورد می کنند و این موضوع در حالی است که اگر تنها یک مورد از هزاران موردی که در آمریکا بر علیه حقوق بشر اتفاق می افتد در ایران اتفاق افتاده باشد رسانه های دنیا آن را بزرگنمایی می کنند ولی امروز در برابر جنایت های آمریکا ساکت هستند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی ادامه داد: آنانی که مغرضانه سال گذشته در وقایع ایران داد و بیداد کرده و آن را به مسئله مهم جهانی تبدیل کرده بودند امروز در مقابل حرکات وحشیانه پلیس آمریکا سکوت کرده اند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت گفت: امام صادق(ع) در طول زندگی خود یک نهضت علمی را شروع کردند و به شبهات جامعه در زمینه های مختلف پاسخ می دادند.

امام جمعه ارومیه افزود: امام صادق (ع) بیش از ۴ هزار شاگرد تربیت کرده اند و این که به مذهب شیعه، مذهب جعفری گفته می شود بدین دلیل است که معارف اهل بیت و علوم دینی در قالب ۴۰۰ هزار کتاب در زمان این امام همام نوشته شده است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی برخورد منصفانه با مردم، اهل مواسات بودن، یاد کردن خداوند در همه حالات و شاد کردن دل مومنان را از جمله توصیه های امام صادق (ع) دانست که همواره باید در زندگی فردی و اجتماعی خود مورد توجه قرار دهیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار