نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: وجود مناطق ویژه و آزاد تجاری در استان زمینه مناسب برای جهش تولید را فراهم می کند.
کد خبر: ۱۱۶۰۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۷ 29 March 2024

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اهمیت شعار سال و لزوم مشارکت مردم در این زمینه گفت: همانگونه که در دفاع مقدس مردم مشارکت حداکثری داشتند باید امروز مردم با مصرف کالای ایرانی و گسیل سرمایه ها به بخش تولید در این حوزه نیز درخشان وارد شوند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی وجود مناطق اقتصادی ویژه و آزاد تجاری در استان را فرصتی مناسب برای رونق تولید و جهش اقتصادی در آذربایجانغربی عنوان کرد.

 

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی و رای حداکثری ملت ایران به جمهوری اسلامی افزود: ایران اسلامی در طول ۴۵ سال گذشته با تمام فراز و نشیب ها و تحریم های مختلف با معجزه الهی پابرجا بوده و در برابر تمام جهانیان ایستاده است و به طور متوسط هر ۱۳ ماه یک بار یک انتخابات برگزار می شود.

امام جمعه ارومیه با بیان این که جمهوری اسلامی ایران حامی مستضعفان و مظلومان جهان خصوصا مردم مظلوم غزه و فلسطین است تاکید کرد: رژیم منحوس صهیونیستی شش ماه است که در مقابل یک گروه مردمی به ستوه امده است و اینها همه به برکت وجود جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی قدس و اعلام انزجار از جنایات رژیم منحوس صهیونیستی تاکید کرد: روز جهانی قدس امسال از سال های گذشته متفاوت است چرا که  باید همه بیاییم و در مقابل سیاست ددمنشانه این رژیم سفاک در جنگ نابرابر غزه بایستیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان همچنین بر رعایت حرمت سالروز شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) در روز ۱۳ فروردین روز طبیعت تاکید کرد و این روز را بهترین فرصت برای نهادینه کردن سنت افطاری های ساده در پارک ها و فضاهای سبز و طبیعی عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با بیان این که ۱۹ رمضان سالروز ضربت خوردن امیرالمومنین علی (ع) به عنوان روز نهج البلاغه نامگذاری شده است خاطرنشان کرد: نهج البلاغه کتاب انسان ساز بوده که مرحوم سید رضی فرمایشات مولی متقیان را در آن جمع آوری کرده است.

وی نهج البلاغه را نسخه شفابخش بشریت عنوان کرد و با بیان این که علما و مسئولین فرهنگی باید بر تبلیغ نهج البلاغه بیش از پیش تاکید داشته باشند گفت: نهج البلاغه به عنوان نمادی از دین مبین اسلام که دینی چند بعدی است مطرح می باشد چرا که امیرالمومنین علی (ع) نیز نماد کامل دین مبین اسلام هستند.

وی با اشاره به حکومت حضرت علی (ع )و توجه ایشان به فقرا و نیازمندان و اجرای عدالت در جامعه گفت: بزرگترین افتخار ما این است که پیرو چنین شخصیت عظیمی هستیم و باید در زوایای زندگی این شخصیت عظیم الشان بیش از پیش دقت کنیم.

امام جمعه ارومیه با بیان اهمیت شب های قدر و تاکید قران کریم بر فضیلت این شب ها و برتر بودن از هزار ماه افزود: در این شب ها که با نام و یاد امیر المومنین علی ع زینت داده شده باید بر رحمت و مغفرت الهی توجه کنیم و خودمان را در درگاه ایزد منان ببخشاییم.

 

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز به عنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به این که ۱۲ فروردین یکی از ماندگارترین روزهای انقلاب اسلامی است و در واقع رفراندوم ۱۲ فروردین انقلاب اسلامی را به نظام اسلامی تبدیل کرد گفت: برای بالندگی جمهوری اسلامی ایران۲۳۰ هزار شهید تقدیم شده است و امروز باید حافظ خون مطهر شهدا باشیم.

حجت الاسلام آقایی با بیان این که ۱۷۵ روز از عملیات طوفان الاقصی و جنگ غزه سپری می شود و مردم مظلوم فلسطین در جنگی نابرابر در مقابل رژیم منحوس صهیونیستی ایستاده اند افزود: ملت بزرگ ایران همصدا با تمام مسلمانان جهان روز قدس خواهند آمد و انزجار خود را از جنایات رژیم منحوس صهیونیستی اعلام می کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار