نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت:دامن زدن به مسائل اختلافی وحدت و امنیت جامعه را به مخاطره می‌اندازد.
کد خبر: ۱۱۵۹۹۵۳
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۵ 22 March 2024

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه با اشاره به اهمیت وحدت ملی و حفظ صمیمیت در ابعاد مختلف، این موضوع مهم را از جمله ابعاد مورد تاکید رهبر انقلاب در سخنرانی اخیر دانست و تصریح کرد:نباید اختلاف‌های سیاسی و مذهبی مورد افتراق افراد در جامعه شده و وحدت و امنیت ملی را به مخاطره بیاندازد. 

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: در آذربایجان غربی نباید با طرح مباحث قومیتی، جناحی و سیاسی زمینه افتراق مسلمانان در استان فراهم شود چرا که وحدت و حفظ انسجام مورد تاکید امامان معصوم ع نیز بود.

وی با بیان این که ما حق نداریم به خاطر اختلافات داخلی، جناحی و سیاسی امنیت استان را به مخاطره بیاندازیم ادامه داد: افرادی که خارج از استان هستند حق اظهار نظر درباره مسائل داخل استان را ندارند چرا که طرح مباحث اختلاف انگیز وحدت ملی و امنیت جامعه را تهدید می‌کند. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه به اهمیت حفظ وحدت و برادری در آموزه‌های دینی اشاره کرد و افزود: دین آمده است تا موضوع اخوت را مطرح کند و با تصریح بیان می‌کند که مومنان برادر یکدیگر هستند و باید در برخورد با یکدیگر موضوع برادری را مورد توجه قرار داده و در مشکلات یاریگر همدیگر باشند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به موضوع گلریزان و اهمیت آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد مالی ادامه داد: روز پانزدهم ماه مبارک رمضان مصادف با سالروز ولادت امام حسن مجتبی ع روز اکرام ایتام می‌باشد و این روز بهترین فرصت برای کمک به فقرا نیازمندان و آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد مالی است.

وی با بیان این که اگر افرادی به خاطر بدهی به ما در زندان‌ها هستند این روز‌ها بهترین فرصت است که از آنها درگذریم افزود: اگر انسان‌ها را ببخشیم خداوند نیز ما را می‌بخشاید. 

امام جمعه ارومیه خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از ۴۷میلیارد تومان خیران برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد مالی کمک کردند که با این میزان ۴۵۵نفر آزاد شدند و امسال نیز حدود ۶۰۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد مالی استان چشم به راه خیران و نیکوکاران هستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به شعار سال و تاکید رهبر انقلاب بر مردمی سازی اقتصاد و تولید خاطرنشان کرد: مسئولان و دولتمردان باید زمینه را برای گسیل سرمایه‌های مردم به بخش تولید فراهم کنند. 

حجت الاسلام والمسلمین قریشی ادامه داد: همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند اگر مشکلات اقتصادی مدیریت شوند در تدین مردم نیز تاثیرگذار خواهد بود و این اهمیت موضوع را دوچندان می‌کند.

وی تاکید کرد: در زمان دفاع مقدس نیز مردم با بسیج مردمی به صحنه آمدند و دفاع مقدس با پیروزی مردم بر دشمنان همراه شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار