وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هم اکنون تعداد اعضای روزنامه نگار در صندوق هنر به ۱۲ هزار و تعداد اعضای بیمه شده به هشت هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.
کد خبر: ۱۱۵۳۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۵ 10 February 2024

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع اصحاب هنر و رسانه آذربایجان غربی گفت: در آغاز تاسیس صندوق هنر در وزارتخانه چهار هزار نفر روزنامه نگار در این صندوق عضویت داشتند و در سامانه مطبوعاتی ثبت نام داشتند که هم اکنون این تعداد به ۱۲ هزار نفر افزایش یافته و تعداد اعضای بیمه شده نیز به هشت هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است که رشد بالای ۱۰۰ درصد دارد.

محمد مهدی اسماعیلی با تبریک ایام الله دهه فجر افزود: ۸۰ هزار نفر عضو صندوق هنر بودند که طی یک پالایش ۲۰ هزار نفر از این تعداد پالایش و حذف شد و در عوض ۴۲ هزار نفر اعم از کتابفروشی ها هم به تعداد اعضای صندوق افزوده شد.

وی اضافه کرد: در دولت سیزدهم اصحاب قرانی هم به جمع اعضای صندوق هنر اضافه شدند و چند روز پیش ۱۲ هزار نفر به صورت رسمی در صندوق هنر وقران عضو شدند.

وی اضافه کرد: به دنبال تعریف یک بسته حمایتی برای اصحاب فرهنگ و هنر به مناسبت اعیاد بزرگی که در پیش رو داریم، هستیم و این بسته سراسری به زودی اعلام می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در زمینه تعاونی مسکن هم اقداماتی آغاز شده است و در تهران برای اصحاب فرهنگ و هنر و قران اقداماتی شروع شده که برای این استان هم با همکاری و حمایت استاندار اذربایجان غربی به زودی گامهایی برداشته می شود.

وی در باره ساماندهی فعالان فضای مجازی نیز گفت: در این زمینه نیز مقرر شده تا تمامی فعالان در این زمینه که پیج و کانالهای شخصی آنان دارای پنج هزار دنبال کننده است، در سامانه وزارت ارشاد ثبت نام کنندتا هم حمایت شوند هم صفحات انان ثبت و نظارت شود.

اسماعیلی بیان کرد: بارها اعلام شده که همه مسوولیت فضای مجازی باید برعهده یک مجموعه باشد تا بتوان به نحو مطلوب پاسخگو بود و این آمادگی در زمینه فرهنگی وجود دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آذربایجان غربی مظهر وحدت ملی است و زیست مسالمت آمیز اقوام و پیروان ادیان مختلف در این منطقه مایه غرور ملی است.

اسماعیلی اظهار کرد: در این استان اقوام و پیروان مذاهب و ادیان در یک فضای همزیستی و همگرایانه اعم از مسلمانان، ارامنه و اقوام کرد و ترک در کنار هم زیست می کنند و علاوه افتخار آفرینی برای ایران اسلامی بخشی از روایات پر افتخار دفاع مقدس در این استان به همت وحدت آنان رقم خورده است.

وی بیان کرد: به هر نقطه ای از این استان بنگرید از چالدران و خوی گرفته تا مهاباد و سایر شهرها  مفتخر به یک عقبه فرهنگی و هنری و مجموعه ای از غرور انگیز برای ما ایرانی هاست .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه آمادگی لازم برای توسعه زیر ساختهای فرهنگی در اذربایجان غربی وجود دارد، گفت: تالار وحدت که سال گذشته با حضور رییس جمهور افتتاح شد، مایه فخر و غرور ماست و چنین مکان زیبایی را در کمتر جای کشور داریم.

در این نشست اصحاب فرهنگ و هنر استان به بیان مطالبات خود پرداختند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار