معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌غربی از ارائه اعتبارات ویژه از محل تبصره ۱۸ به تحقیقات، تولیدات و محصولات شرکتهای دانش بنیان خبرداد.
کد خبر: ۱۱۲۵۰۲۴
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۸ 06 September 2023

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان راهکار اصلی پیشرفت استان است، گفت: درصدد هستیم از محل تبصره ۱۸ اعتبار خوبی در اختیار این شرکت‌ها قرار دهیم.

 جواد کرمی در جلسه اقتصاد دانش بنیان آذربایجان‌غربی افزود: با اعطای این اعتبار به شرکت های دانش بنیان سعی می شود از تحقیقات، تولیدات و محصولات آنها حمایت بیشتری صورت گیرد.

وی اظهارکرد: با توجه به اینکه برخی از این شرکت ها با مشکلات مالی مواجه هستند، اعطای این اعتبار به آنها در امر تولید و تحقیق بسیار کمک‌کننده است.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز برخی از شرکت های دانش بنیان به بانک عامل معرفی شدند و همچنین از محل تبصره ۱۶ مبلغی اعطا شد ولی چون این شرکت ها، کوچک مقیاس هستند در روند جذب اعتبار و مبلغ با مشکل مواجه شده و نتوانستند جذب کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی اضافه کرد: از سال گذشته و با تاکید مقام معظم رهبری، حمایت از شرکت های دانش بنیان در استان قوت گرفت و به دنبال آن، نهادهایی نظیر آموزش و پرورش و صنعت، معدن و تجارت موظف به ارائه یکسری برنامه شدند.

کرمی گفت: از طریق معاونت علمی ریاست جمهوری مقرر شده به پنج استان در این باره کمک شود و سعی ما براین است برنامه کاملی تهیه کنیم تا در فهرست این پنج استان برای دریافت کمک قرار بگیریم.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان قطعا بهره وری بالایی دارند و در حوزه صادرات می توانند رقابت کنند و همچنین تولیدات خود را با مصرف مواد اولیه از دوام و کیفیت مطلوب برخوردار سازند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی‌ در خصوص نقش شرکت های دانش بنیان در توسعه استان گفت: در استان ما حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان یک ضرورت است و موجب ارتقای شاخص های استان در حوزه های مختلف و بهروری می شود و بدون توجه به آن امکان توسعه کم است.

در جلسه دستگاهها و اعضای حاضر به ارائه برنامه ها، نظرات و پیشنهادات و گزارش های خود درباره موضوع جلسه پرداختند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار