ترکیب هیات رییسه کمیسیونهای تخصصی و همچنین ،
دبیران هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برای سال دوم مجلس یازدهم تعیین شد.
به گزارش
تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، براساس انتخابات صورت گرفته در کمیسیونهای تخصصی مجلس، اعضای هیات رییسه این کمیسیونها در اجلاسیه دوم شرح زیر انتخاب شدند.
کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری
رئیس: علیرضا منادی سفیدان
نواب اول و دوم: احمد نادری و محمد مولوی
سخنگو: رضا حاجی پور
دبیر اول و دوم: شیوا قاسمی پور و محمدرضا احمدی
کمیسیون اجتماعی
رئیس: ولی اسماعیلی
نواب اول و دوم: علی بابایی کارنامی و کریم حسینی
سخنگو: مجید انصاری
دبیر اول و دوم: خلیل بهروزی فر و حسین حاتمی
کمیسیون اقتصادی
رئیس: محمدرضا پورابراهیمی
نواب اول و دوم: سیدکاظم موسوی و سید احسان خاندوزی
سخنگو: غلامرضا مرحبا
دبیر اول و دوم: انور حبیب زاده بوکانی و علیرضا زندیان
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
رئیس: وحید جلال زاده
نواب اول و دوم: ابراهیم عزیزی و عباس مقتدایی
سخنگو: محمود عباس زاده مشکینی
دبیر اول و دوم: علی علیزاده و یعقوب رضازاده
کمیسیون انرژی
رئیس: فریدون حسنوند
نواب اول و دوم: قاسم ساعدی و احمد مرادی
سخنگو: مصطفی نخعی
دبیر اول و دوم: حسین حسین زاده و عبدالعلی رحیمی مظفری
کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات
رئیس: حمیدرضا حاجی بابایی
نواب اول و دوم: محمد خدابخشی و سیدمحمدرضا میرتاج الدینی
سخنگو: محمد مهدی مفتح
دبیر اول و دوم: غلامحسین کرمی و ولی الله فرزانه
کمیسیون بهداشت و درمان
رئیس: حسینعلی شهریاری
نواب اول و دوم: سیدجلیل میرمحمدی و محمد پاک مهر
سخنگو: زهرا شیخی
دبیر اول و دوم: محسن فتحی و رضا آریان پور
کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها
رئیس: محمد صالح جوکار
نواب اول و دوم: محمد صفری ملک میان و محمدرضا صباغیان
سخنگو: روح الله نجابت
دبیر اول و دوم: رسول فرخی میکال و فاطمه مقصودی
کمیسیون صنایع و معادن
رئیس: عزت الله اکبری تالارپشتی
نواب اول و دوم: سیدجواد حسینی کیا و احمد رسولی نژاد
سخنگو: روح الله عباسپور
دبیر اول و دوم: فرهاد طهماسبی و بهزاد رحیمی
کمیسیون عمران
رییس: محمدرضا رضایی کوچی
نواب اول و دوم: اسماعیل حسین زهی و صدیف بدری
سخنگو: عبدالجلال ایری
دبیر اول و دوم: احمد جباری و آرا شاوردیان
کمیسیون فرهنگی
رئیس: مرتضی آقاتهرانی
نواب اول و دوم: بیژن نوباوه وطن و غلامرضا منتظری
سخنگو: مجید نصیرایی
دبیر اول و دوم: زهره سادات لاجوردی و حسین جلالی
کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی
رئیس: سیدجواد ساداتی نژاد
نواب اول و دوم: محمدجواد عسکری و علیرضا عباسی
سخنگو: احد آزادی خواه
دبیر اول و دوم: علی اکبر علیزاده و ذبیح الله اعظمی
دبیران هیات رئیسه مجلس یازدهم در سال دوم انتخاب شدند
همچنین نمایندگان مجلس در نشست علنی روز چهارشنبه، 5خردادماه مجلس شورای اسلامی ، در جریان انتخاب دبیران هیات رئیسه در سال دوم یازدهمین دوره مجلس ، روح الله متفکر آزاد را با 206 رای ، محسن دهنوی را با 184 رای ، علی کریمی فیروزجایی را با 182 رای ، محمد رشیدی را با 181 رای ، مجتبی یوسفی را با 168 رای ، حسینعلی حاجی دلیگانی را با 168 رای به عنوان دبیران هیأت رئیسه مجلس انتخاب کردند.
لازم به توضیح است ، هر چند در دور گذشته نمایندگان استان جایگاه های خوبی در کمیسیون های مجلس داشتند از جمله دو کمیسیون مهم بودجه و انرژی اما در سال دوم مجلس فعلی نمایندگان استان نتوانسته اند در ترکیب های هیئت رئیسه مجلس و کمیسیون های تخصصی حضور داشته باشند .