با حکم رئیس رسانه ملی
در آیینی ویژه در مرکز همایش های صداوسیمای استان، آقای ناصر حجازی فر بعنوان مدیرکل جدید صداوسیمای آذربایجان غربی معرفی و از زحمات آقای مسعود مجرد، مدیرکل سابق تجلیل شد.
کد خبر: ۱۱۰۹۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵ 07 June 2023

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، در این آئین معاون امور استان های رسانه ملی تلاش های دشمنان برای برهم زدن امنیت و آرامش در کشور را نشانه اقتدار و عظمت ایران تفسیر و تصریح کرد: دیگر هیچ گزینه نظامی بر روی میز دشمنان قرار ندارد چراکه ایران به خوبی به قدرت بازدارندگی دست یافته است و در کارزارهای سیاسی، رسانه ملی نیز تلاش می کند تا در حیطه جنگ نرم در مقابل هجمه های شناختی دشمنان ایستادگی کند.

آقای دکتر حسن عابدینی به نشانه های افول نظام سلطه و استکبار جهانی نیز اشاره کرد و افزود: در سال 1357 و پس از استحاله بسیاری از کشورها در دول شرق و غرب، امام خمینی (ره) با اتکا به آموزه های دینی، نظامی را بنیان گذاشت که توانست تمام معادلات جهان را بر هم زند و گفتمان سیاسی و رهایی بخش را با تکیه بر مبانی دین اسلام صورت بندی کند و پس از گذشت 44 سال امروز رسانه ملی همچنان در گستره ارتباطات، بعنوان رسانه ای بدیع و در مقابل رسانه های جریان اصلی، گفتمان انقلاب را بازتولید می کند.

او همچنین هویت محوری و عدالت گستری را از بنیان های اصلیِ طرح تحول رسانه ملی برشمرد و تصریح کرد: رسانه ملی با هدف انعکاس قومیت ها و گویش های مختلف در آینه رسانه، طی شبانه روز، 10 ساعت از برنامه های شبکه های ملی را به پخش برنامه های تولید شده در مراکز استان ها اختصاص داده تا رسانه ملی به آینه تمام نمای ایرانیان بدل شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این آیین، بر لزوم توجه جدی رسانه ملی به رهنمون های ارزشمند رهبر معظم انقلاب تاکید کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب بر دو مسئله مهمِ «تقویت ایمان» و «افزایش امید» تاکید ویژه داشته اند و لازم است بر این دو مهم متمرکز شود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی همچنین پذیرش مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را موهبتی الهی و باری سنگین بر دوش مدیران نظام خواند و گفت: ارتباط با خداوند، پذیرش صادقانه مسئولیت و اتکا به نصرت الهی، سه اصل مهم است که باید از سوی مدیران مورد توجه قرار گیرد.  


آقای معتمدیان استاندار آذربایجان غربی نیز دیگر سخنران مراسم تودیع و معارفه مدیرکل صداوسیمای آذربایجان غربی بود.

آقای استاندار ضمن قدردانی از همراهی رسانه ملی در زلزله اخیر خوی، اغتشاشات آبان 1401، بازگشایی مرز تمرچین در پیاده روی زائران اربعین و انعکاس دستاوردهای نظام در عرصه های مختلف گفت: شرایط راهبردی در استان مرزی آذربایجان غربی، نقش رسانه ملی را در هدایت افکار عمومی پررنگ تر می سازدو تولید محتواهای اثرگذار در حوزه اندیشه و افکار عمومی مخاطبان برون مرزی را بیش از پیش ضروری کرده است.

آقای وحید جلال زاده یکی از نمایندگان مردم ارومیه و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین ضمن تکریم خدمات مهندس مجرد در مدیریت صداوسیمای آذربایجان غربی گفت: در جمهوری اسلامی ایران با دهها سرویس امنیتی کشورهای جهان مقابله می شود  اما در عرصه رسانه ای، صدا و سیما به تنهایی لاجرم از رویارویی با صدها رسانه گفتاری و دیداری در جهان است و این نقش این رسانه را در مدیریت پیام و اثرگذاری بر افکار عمومی ایران و جهان پررنگ تر می کند.

آقای حجازی فر مدیرکل جدید صداوسیمای آذربایجان غربی نیز در سخنانی ضمن ارائه برنامه های آتی خود در صداوسیمای آذربایجان غربی، بر جایگاه رسانه ملی در هدایت افکار عمومی و نیل به جامعه ای آگاه، با نشاط و انقلابی تاکید کرد.

مدیرکل سابق صدا و سیمای آذربایجان غربی در این آیین گزارشی از فعالیت های صداوسیمای آذربایجان غربی ارائه کرد.

رونمایی از جند طرح مهم فنی دیگر رویداد مهم در صداوسیمای استان آذربایجان غربی بود.

مهندس مجرد بهره برداری رسمی از پخش اچ دی (کیفیت برتر) شبکه استانی و افتتاح ۳۰ طرح فنی و زیرساختی در سطح استان را هدیه رسانه ملی به مردم آذربایجان غربی دانست و گفت: این تحول بزرگ در عرصه کیفیت بخشی به انتشار محتوای صداوسیما با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان محقق شده است.

او تولید ۱۷ مجموعه نمایشی و سریال، تولید فیلم سینمایی و سریال شهید مهدی باکری و تولید ۱۲۵ عنوان مستند را از جمله عملکرد صداو سیما در این استان برشمرد.

مدیرکل سابق صداوسیمای آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: با پوشش 98.5 درصدی دیجیتال در آذربایجان غربی رسانه ملی توانسته است در ۲۴۵ منطقه فاقد پوشش، شبکه های دیجیتال را توسعه دهد.

مهندس مسعود مجرد از دی ماه سال 1393 تا خرداد ماه 1402 مدیرکل مرکز آذربایجان غربی و پیش از آن نیز معاون فنی این مرکز بوده، به افتخار بازنشستگی در رسانه ملی نائل آمد.

آقای ناصر حجازی فر که از اهالی آذربایجان غربی و از مدیران رسانه ملی بود، پیش از این مدیریت دفتر صداوسیما در جمهوری آذربایجان و مدیریت کانال آی فیلم را عهده دار بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار