مسایل و مشکلات منطقه جمشید آباد در مسجد قمر بنی هاشم با حضور فرماندار، امام جمعه ، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی و جمعی از اعضای شورای اداری شهرستان خوی در ادامه سلسه نشست های هر روز یک مسجد بررسی شد.
کد خبر: ۱۱۰۱۴۴۹
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۱ 19 April 2023

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی در این نشست به مشکل فاضلاب و عدم اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در این منطقه پرداخت و افزود : از سال 86 هیچ گونه اعتبار ملی مبنی بر اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در شهر تخصیص نیافته است و تا همان سال 150 کیلومتر شبکه فاضلاب این شهر طبق موافقت نامه اجرا شده بود . در ضمن در سال 86 منطقه جمشید آباد جزو محدوده خارج از شهر بود .
سلطانی تصریح کرد : در دو سال گذشته با تلاش مسئولین و حمایتهای آنان موضوع ماده 23 طرح فاضلاب شهری به تصویب رسید و در روزهای اخیر با دستور وزیر نیرو به سازمان برنامه و بودجه جهت اخذ ردیف در بودجه سالجاری ارسال شد.
وی خاطرنشان کرد : این طرح 5ساله است و با اعتبار 510 میلیارد ریال در مناطق فاقد شبکه فاضلاب در شهر خوی اجرا خواهد شد .
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی در پاسخ به مشکل افت فشار آب در منطقه جمشید آباد اظهار داشت : این مشکل مربوط به این منطقه نیست و در شهر خوی این مشکل را داریم و علت آ« کمبود مخازن ذخیره آب است .
سلطانی در ادامه گفت : برای رفع این مشکل 20 هزار متر مکعب مخزن در حال ساخت داریم که عملیات اجرایی یک باب مخزن 5 هزار متر مکعبی به اتمام رسیده و خرداد ماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید و و دو باب مخزن 5 و 10 هزار مترمکعبی تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید .
وی در خصوص تامین آب شهر خوی نیز افزود : سه حلقه نیز وارد مدار بهره برداری خواهند شد که دو حلقه چاه در حال تجهیز و یک چاه نیز در محدوده منطقه جمشیدآباد جهت جلوگیری از افت فشار آب در مرحله مکان یابی است .

برچسب ها: ارومیه ، خوی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار