فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: تمامی عوامل اصلی تیراندازی در خیابان آزادگان ارومیه با اشراف اطلاعاتی و عملیات قاطعانه پلیس دستگیر شدند.
کد خبر: ۱۰۵۲۹۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۹ 27 June 2022

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، سردار "رحیم جهانبخش" در تشریح جزییات این خبر اظهار داشت: در پی وقوع نزاع و درگیری مسلحانه در خیابان آزاداگان ارومیه که بین دو طایفه به علت اختلافات طایفه‌ای و خانوادگی رخ داد، رسیدگی به موضوع برای شناسایی و دستگیری متهمان با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی به صورت ویژه در دستور کار اطلاعاتی پلیس استان قرار گرفت.
وی افزود: با هماهنگی و پشتیبانی مراجع قضائی و با اشرافیت کامل اطلاعاتی و انجام اقدامات فنی پلیس، در نهایت تمامی عاملان اصلی این درگیری مسلحانه به تعداد ۸ نفر متهم اصلی و تعداد ۶ نفر دیگر که نقش پشتیانی این درگیری را داشتند شناسایی و طی چندین عملیات ضربتی و منسجم دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه از متهمان تعداد ۴ قبضه سلاح (دو قبضه سلاح جنگی و دو قبضه سلاح شکاری) کشف شد، تصریح کرد: تمامی متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
سردار جهانبخش در پایان با تاکید به اینکه اظهار ندامت و پشیمانی متهمان در چنین صحنه‌های بازسازی، پیام محکمی برای هنجارشکنان و قانون گریزان دارد که امنیت مردم و جامعه خط قرمز پلیس است و هرکسی بخواهد از این خط قرمز عبور کند با واکنش قاطعانه پلیس و مراجع قضائی مواجه خواهد شد؛ خاطر نشان کرد: از شهروندان عزیز درخواست داریم که در صورت بروز هرگونه اختلاف خانوادگی و طایفه ای، در وهله اول سعی کنید که موضوع را از طریق ریش سفیدان و بزرگان طوایف حل کرده و در غیر این صورت با مراجعه به مراجع قانونی و قضایی برای حل اختلاف اقدام کنید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار