تصفیه بیش از 2 میلیون مترمکعب فاضلاب در شهر خوی

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت : در راستای سالم‌سازی، حفظ محیط زیست شهری و افزایش بهداشت عمومی جامعه بیش از 2 میلیون مترمکعب فاضلاب در سه ماهه اول جمع‌آوری و تصفیه شده است.
کد خبر: ۱۱۷۴۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۵ 04 July 2024

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ،تقی پاشایی اظهار داشت: نگهداری از تاسیسات مربوط به دفع بهداشتی فاضلاب خانگی و انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به این تاسیسات از برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی در بخش فاضلاب است.
پاشایی با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای طرح شبکه فاضلاب در شهرستان و دفع بهداشتی فاضلاب‌های خانگی، گفت: امروزه ایجاد شبکه فاضلاب یکی از ضروری‌ترین تاسیسات مورد نیاز جوامع بشری برای رعایت بهداشت عمومی محسوب می‌شود.
معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی با نگاهی کلان و با صرف هزینه‌های سنگین و تحمل مشکلات اجرایی پروژه، اقدام به احداث شبکه و تصفیه‌خانه‌های فاضلاب مبتنی بر استاندارد‌های زیست‌محیطی جهان کرده و با تلاش مستمر در ارتقای سطح بهداشت عمومی گامی‌های بلندی برداشته است.
سلطانی با اشاره به عملکرد شرکت در زمینه تصفیه فاضلاب خوی در 3 ماه اول امسال، گفت: این شرکت در این مدت 2 میلیون و 426 هزار متر مکعب فاضلاب تولید شده را جمع‌آوری و توسط تصفیه‌خانه فاضلاب شهر خوی، تصفیه کرده است.
مدیر عامل شرکت فاضلاب خوی با اشاره به درصد بهره‌مندی جمعیت شهر خوی از سامانه فاضلاب شهری تصریح کرد: در حال حاضر ۶۷ درصد از جمعیت شهر خوی از پوشش تاسیسات جمع‌آوری و دفع فاضلاب برخوردار بهره‌مند است.
گفتنی ماده ۲۳ فاضلاب شهر خوی پس از طی مراحل مختلف تصویب و برای ایجاد ردیف بودجه به سازمان برنامه و بودجه کشور جهت تخصیص اعتبارات لازم ارسال شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار