ورود افراد سابقه‌دار و لیدر‌های آشوبگر به ورزشگاه ممنوع است/ نیازی نیست تماشاگران ۶ ساعت قبل از بازی وارد استادیوم شوند

به گزارش تابناک و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان افشین داوری درخصوص ساماندهی لیگ‌های فوتبال گفت: در فصل آینده لیگ برتر، قطعا کیفیت و کمیت برگزاری مسابقات فوتبال بخصوص در لیگ برتر بسیار بهتر خواهد بود.

وی ادامه داد: در بخش فروش بلیت الکترونیکی و شماره دار صندلی‌ها و همینطور گیت‌های ورودی، کاری که از مسابقات لیگ برتر فصل قبل شروع شده بود در لیگ آینده با قدرت و جدیت توسط سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و شرکت توسعه پیگیری می‌شود و قطعا نیازی نیست تماشگران محترم برای دیدن بازی دربی یا سایر بازی‌های حساس لیگ برتر ۶ ساعت قبل وارد استادیوم شوند و نکته مهم ایجاد کانون‌های هوداری با رعایت اصول بیشتر زیر نظر بخش فرهنگی باشگاههاست.

داوری یادآور شد: در بخش رفاهیات و موارد فرهنگی در جلساتی که سلطانی فر شخصا حضور داشت برنامه‌های گسترده‌ای برای حفظ شان و فضای بانشاط ورزشگاه‌ها با کمک صدا وسیما، وزارت ارشاد و مجموعه فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال پیش بینی شد که در فصل آینده اجرا خواهد شد.

داوری درباره حفظ فضای فرهنگی و جلوگیری از برخی تماشاگران و لیدر‌های سابقه دار به استادیوم ها، عنوان کرد: یگان ویژه نیروی انتظامی فرمانده فنی و ورزشی استادیوم است و راه ندادن افراد سابقه دار و بخصوص لیدر‌های آشوبگر را از همین بازی‌های چند هفته آخر لیگ برتر گذشته آغاز کردیم و در فصل جدید جلوی ورود این افراد سابقه دار در تمامی استادیوم‌های ایران با کمک نیروی انتظامی گرفته خواهد شد ضمن اینکه لیدر‌ها را به قوه قضاییه معرفی کرده ایم و در صورت داشتم صلاحیت‌های لازم برای آن‌ها از سوی باشگاه با نظارت سازمان لیگ کارت صادر می‌شود.

مدیر کل امور باشگاه‌های وزارت ورزش و جوانان درباره سهمیه تیم‌های ایران در لیگ حرفه‌ای فوتبال آسیا خاطرنشان کرد: شک نکنید اگر حضور و پیگیری مداوم وزیر ورزش نبود مجوز حرفه‌ای برای چهار نماینده ایران یعنی استقلال، ذوب آهن، پرسپولیس و سایپا به مشکل جدی می‌خورد و چه بسا دو تیم اجازه حضور پیدا نمی‌کردند.

داوری در مورد مقابله با شبکه‌های شرط بندی و فساد در فوتبال تصریح کرد: شناسایی و مسدودسازی کانال‌های فیک و سود جو طبق مصوبه نشست وزیر و اعضای شورای امنیت کشور با پلیس فتاست که انصافا خوب عمل کرده اند و ضربه سختی هم به کانون‌های هرمی و فساد در فضای مجازی وارد شده است. این روند ادامه دارد و از این به بعد تمامی سامانه‌های هواداری تنها با تایید باشگاه اجازه فعالیت دارند.

مدیر کل امور باشگاه‌های وزارت ورزش و جوانان از ادامه جلسات هماهنگی و هم اندیشی دستگاه‌های مرتبط با ایمنی و امنیت لیگ برتر قبل از آغاز فصل جدید لیگ برتر هم خبر داد و گفت: این جلسات با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و اعضای شورای امنیت کشور، دادستانی، صدا وسیما، نیروی انتظامی، وزارتخانه‌های کشور، ارشاد، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برگزار می‌شود.