جمع‌آوری ۸۰۰ میلیون تومان کمک مردمی در جشن‌های گلریزان آذربایجان‌غربی
جمع‌آوری ۸۰۰ میلیون تومان کمک مردمی در جشن‌های گلریزان آذربایجان‌غربی

به گزارش تابناک آذربایجان غربی حجت‌الاسلام یوسف حسن‌پور  با اشاره به اینکه جشن‌های گلریزان همه ساله در ماه رمضان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی در سطح کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: از اول ماه رمضان تا به امروز ۸۰۰ میلیون تومان کمک مردمی در جشن‌های گلریزان آذربایجان‌غربی جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه رمضان امسال مقرر شده بود تا ۳۰۰ مورد جشن گلریزان در کشور برگزار شود، افزود: از این تعداد ۲۴ جشن گلریزان مربوط به آذربایجان‌غربی بوده که از این تعداد، هشت جشن تاکنون در شهرستان‌های نقده، پیرانشهر، سردشت، سیمینه، میاندوآب، چالدران، پلدشت و قره‌ضیاءالدین برگزار شده است.

مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه جشن گلریزان در ارومیه دیشب برابر با ۳۱ اردیبهشت ماه در تالار پنج ستاره برگزار شد و تاکنون میزان دقیق کمک‌های در این جشن مشخص نشده است، ادامه داد: امسال با وجود همه مشکلات مالی و تحریم‌ها مشارکت‌های خیران و مردم قابل توجه بوده است به گونه‌ای میزان کمک‌ها تا به امروز با میزان کمک‌های سال پیش برابری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس در آذربایجان‌غربی ۶۳۱ زندانی جرایم غیرعمد و مالی وجود دارد که برای آزادی آنها به ۹۱ میلیارد تومان کمک نیاز است.