توسعه امکانات ورزشی گام مهمی در پیشگیری از وقوع جرم است
توسعه امکانات ورزشی گام مهمی در پیشگیری از وقوع جرم است

برق کاغذی از اول مرداد ماه  علی‌اکبر گروسی با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی مناسب برای ایجاد شور و نشاط سالم در بین جوانان اظهار کرد: توسعه امکانات و ایجاد فضای مناسب ورزشی برای جوانان و نوجوانان گامی مهم و اساسی در پیشگیری از وقوع جرم است و سالم‌سازی اجتماع را در پی خواهد داشت.

وی افزود: سیاست دستگاه قضائی استان حمایت از تمامی برنامه‌های دستگاه‌های متولی ورزش و خصوصاً اداره‌کل ورزش و جوانان بوده که در این راستا اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

رییس‌کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: دستگاه قضائی نقش نظارتی و حمایتی دارد و لازم است دستگاه‌های متولی موضوع ورزش و جوانان، به عنوان سیستم اجرائی، بیش از پیش نسبت به توسعه ورزش و غنی‌سازی اوقات جوانان اقدام کنند.

وی افزود: رعایت اصل تناسب در بین امور محوله بسیار ضروری است و باید اداره‌کل ورزش و جوانان، بین حوزه‌های ورزش و جوانان تناسب ایجاد کنند چرا که مخاطب اصلی حوزه ورزش، جوانان و یکی از برنامه‌های ویژه برای جوانان، ورزش است.

گروسی خاطرنشان ساخت: ورزش علاوه بر پیشگیری از وقوع بسیاری از معضلات اجتماعی از قبیل اعتیاد، به عنوان یک صنعت پرسود در جذب گردشگر نیز شناخته می‌شود و لازم است با توجه به ظرفیت بالای استان در زمینه ورزشی و وجود بافت طبیعی لازم برای بسیاری از ورزش‌ها، توجه ویژه‌ای به جذب سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف ورزشی شود.

وی در پایان یادآور شد: باید ضمن استفاده حداکثری از فرصت ویژه به‌وجود آمده در میزبانی شهر ارومیه از برگزاری لیگ ملت‌های والیبال جهان، آذربایجان‌غربی و جاذبه‌های آن به تمام دنیا معرفی شود و مردم سایر کشورها با فرهنگ وآداب و سنن و جاذبه‌های گردشگری این استان آشنا شوند و مجموعه دستگاه‌ قضائی استان در تحقق این مهم از هیچ کمکی به هریک از دستگاه‌های ذیربط دریغ نخواهد کرد.