نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه
تحقق یافتن "ارومیه ،پاریس ایران" درگرو نگاه ویژه به جذب سرمایه گذار خصوصی است

تحقق یافتن "ارومیه ،پاریس ایران" درگرو نگاه ویژه به جذب سرمایه گذار خصوصی است /شروع مطالعات اجرایی احداث تراموا در ارومیه

تابناک آذربایجان غربی: احیای دریاچه ارومیه می تواند اهمیت بسزایی درجذب گردشگر و توریست داشته باشد. جذب سرمایه گذار خارجی و مشارکت شرکت آلمانی برای راه اندازی تراموا درشهر زیبای ارومیه در راس امور می باشد.

بخشایش نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری تابناک گفت :

ایجاد بستر مناسب برای ورود به صنعت گردشگر و جذب سرمایه گذار ضروری است که ایجاد کمیسیون سرمایه گذاری وگردشگری در دوره چهارم شورای اسلامی شهر ارومیه، یکی از اقدامات موثر جهت این بسترسازی بوده است.

وی ادامه داد: نمی توان به شهرارومیه به عنوان قطب صنعتی نگاه کرد، نیز نمی توان نگاه­ها را به بخش کشاورزی محدود کرد باید در جهت تلفیق این دو زمینه اقداماتی انجام داد لذا باید به مسئله­ی جذب گردشگر و توریست نیز توجه ویژه ای داشت که شهر ارومیه به دلیل هم مرزی با 4 کشور دارای پتانسیل های بسیاری برای این امر می باشد.

وی افزود: باتوجه به اینکه تفرجگاه بند و سیلوانا دارای خالص ترین اکسیژن در سطح کشور هستند می تواند زمینه ی بسیار مناسب در جذب گردشگر و سرمایه گذار وسرمایه گذار باشد.

بخشایش درادامه افزود: اگرمسئولین به درآمدهای شهری متکی باشند نمی توانند به موفقیت های لازم دست یابند که برای رفع این مشکل باید به مسئله­ی جذب سرمایه گذار خصوصی اهمیت ویژه ای داد. اقدامات موثرکه درسطح شهر با سرمایه گذاری بخش خارجی درحال اجرا می­باشند، پروژه­ی اوریاد، رزت، تکبیر از جمله­ی این پروژه ها می باشند. اجرای این پروژه ها علاوه بر توسعه­ی شهر سبب اشتغال زایی تعداد زیادی از جوانان جویای شغل شهر شده است.

وی ادامه داد: ایجادمعاونت سرمایه گذاری در شهرداری ها، فرمانداری و استانداری درجهت جذب مشارکت مردمی و سرمایه گذار بسیارموثر بوده است. رایزنی های لازم جهت ارومیه به عنوان منطقه آزاد تجاری ازجمله اولویت ها برای پیشرفت اقتصادی شهرارومیه می باشد. احیای دریاچه ارومیه توجه ویژه­ی مسئولین و دولت را می طلبد، احیای دریاچه ارومیه می تواند نقش بسزایی درجذب گردشگر و سرمایه گذار داشته باشد.

وی در ادامه گفت : ازدیگر برنامه های کاری شورا و سرمایه گذاران، احداث دهکده­ی المپیک و دهکده­ی سلامت می باشد که آب و هوای بسیارمطبوع ارومیه زمینه­ی اجرای این طرح ها را مناسبتر کرده است. مطالعات اجرایی احداث تراموا برای اولین بار در کشور شروع شده که با مشارکت شرکت آلمانی و سرمایه گذار خارجی مشکل مالی و اجرایی نخواهد داشت. مسیرتراموا به طول 10کیلومتر از ترمینال شهرستان شروع و مسیر امام، امینی، مدرس، تاسه راه ایثار درفاز اول این طرح اجرا خواهدشد. فازدوم این طرح نیز از پنجراه به فرهنگیان، فازسوم نیز از بهداری شروع خواهدشد که این پروژه­ی مهم درعرض 2سال تکمیل خواهد شد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه ادامه داد: شهرداری باسرمایه گذاری خصوصی اقدام به احداث شهربازی مدرن دردهکده ی چی چست که یکی از مناطق توریستی شهر به حساب می آید،خواهدکرد. دراین طرح علاوه برشهربازی ، آموزش خلبانی،لجن درمانی ، مجتمع تجاری رفاهی دایرمی شود.

در ادامه بخشایش نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه اواخرسال 94 و اوایل 95 را بهترین سال برای شهر ارومیه تلقی کرد و افزود اجرای این پروژه های عظیم که به توسعه و پیشرفت روز افزون شهر ارومیه کمک شایانی خواهد کرد درسال 96 برکات اجرای این پروژه ها نمود خواهد یافت.

وی همچنین از اتمام پروژه­ی تقاطع غیر همسطح آذربایجان که از امامزاده به داخل شهراست در دهه­ی مبارک فجر خبرداد.