تخریب محیط زیست به بهانه ایجاد شغل در معادن یک فاجعه است/ چرا با وجود بحران دریاچه ارومیه صنایع فولاد روز به روز گسترده تر می شوند؟

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، "غلامحسین مسعودی ریحان" در نشست مشترک اعضای این شورا با مدیرکل و مدیران حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، گفت: هر شهروند روزانه 450 گرم زباله تولید می کند و ما هنوز نتوانسته ایم طرح تفکیک از مبدا را اجرا کنیم.

وی افزود: یک دست صدا ندارد و باید صدا و سیما، رسانه ها، مدارس و شبکه های اجتماعی در فرهنگ سازی در این رابطه احساس مسئولیت کنند و حساس باشند.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: باید هر چه سریع تر پروژه نیروگاه زباله سوز تبریز نهایی و اجرایی شود.

مسعودی ریحان ادامه داد: شیرابه زباله ها یک فاسدکننده و آلاینده خطرناک است که سلامت شهروندان و محیط زیست در شهرستان های مختلف استان را تهدید می کند و حل این مشکل باید در اولویت ما باشد.

وی از تخریب مراتع و جنگل ها توسط معادن به شدت انتقاد کرد و گفت: فکر نکنیم در این معدن ها که منابع طبیعی و جنگل های ما را به مخاطره انداخته اند سود می کنیم و اشتغال درست می کنیم، بلکه این تخریب محیط زیست به زودی گریبان ما و فرزندان ما را خواهد گرفت.

رئیس شورای استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: تخریب محیط زیست استان به بهانه ایجاد شغل و ارزش افزوده در معادن یک فاجعه است و نباید در قبال آن منفعل عمل کنیم.

مسعودی ریحان از استقرار واحدهای تولید فولاد در استان انتقاد کرد و گفت: در کشورهای توسعه یافته صنایع آلاینده به شدت آب بر مانند فولاد جایی ندارد، در حالی که ما با بحران دریاچه ارومیه دست و پنجه نرم می کنیم چرا باید صنایع فولاد در استان روز به روز گسترده تر شوند؟

وی تاکید کرد: نباید در مواجهه با طبیعت منافع زودگذر مورد توجه باشد. نباید درآمد و شغل امروز به قیمت تخریب منابع طبیعی و جنگل ها و بحران های زیست محیطی آینده در استان تمام شود.

انتهای پیام/