۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه شبکه‌گذاری اصلی و فرعی پایاب سد کرم آباد نیاز است.
کد خبر: ۹۸۲۴۵۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۱ 31 July 2021

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، استاندار آذربایجان غربی  در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی منطقه آزاد ماکو که با حضور نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به پروژه‌های مرگنلر-پلدشت گفت :  ذخیره سد کرم آباد 56 میلیون مترمکعب برآورد شده، و آب این سد توسط چهار ایستگاه مونتاژ از سد ارس منتقل می‌شود که 22 هزار هکتار شبکه‌گذاری اصلی و فرعی در پایین‌دست سد صورت گرفته که نزدیک به 3 هزار هکتار در مرحله بهره‌برداری قرار دارد.

شهریاری با تأکید بر این‌که بیش از 8 هزار و 500 هکتار دیگر تا پایان آبان ماه امسال آب‌رسانی می‌شود، عنوان کرد: برای تکمیل این پروژه 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در طول سال گذشته و امسال اقدامات خوبی برای تکمیل پروژه انجام گرفته است.

وی با بیان این‌که بایستی 8 هزار هکتار از این مساحت به شرکت‌های کشت و صنعت واگذار شود، یادآور شد: بیش از 12 هکتار نیز معارضی دارد که به مردم واگذار شده است.

شهریاری  با اشاره به پیگیری فاضلاب این منطقه که از مصوبات سفر ریاست جمهوری بود، خاطر نشان کرد: مسئولان منطقه آزاد ماکو موضوع فاضلاب و آب‌رسانی به روستاهای منطقه را مدنظر قرار داده و در تأمین اعتبار کمک‌حال باشند.

وی افزود :آسفالت کشی به طول 10 کیلومتر انجام شده که به سبب تغییر پیمانکار، کمبود اعتبار و مشکلات قیر راکد مانده است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به این که 350 واحد مدرسه کانکسی در سطح استان وجود دارد، اظهار کرد: اغلب این مدارس یک کلاسه است که وزارت آموزش‌وپرورش از نظر اقتصادی اولویت ساخت مدرسه را در روستاهای پر جمعیت می‌داند.

شهریاری با اشاره به کریدور غرب کشور و سه راه ایواوغلی، بیان کرد: پیگیری‌های لازم در ارتباط با این مهم صورت گیرد تا عملیات ادامه یابد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین