با دستور وزیر نیرو؛
امروز سه شنبه، با دستور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو ۲۶ طرح آبرسانی روستایی با ۲۲۵ میلیارد ریال اعتبار در آذربایجان غربی به بهره برداری رسید.
کد خبر: ۹۴۳۱۰۷
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸ 23 February 2021

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در آیین بهره برداری از این طرح‌ها اظهار کرد: برای اجرای آنها، ۲۲۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده‌است.

علیرضا رضوی افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها که در شهرستان‌های مختلف آذربایجان غربی اجرایی شده، ۸۱۷۵ خانوار با ۳۰ هزار و ۲۱۴ نفر جمعیت از نعمت آب شرب سالم بهداشتی و پایدار برخوردار می‌شوند.

وی ادامه داد: اجرای ۵۸.۴ کیلومتر لوله‌گذاری خط انتقال و شبکه توزیع آب، حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه و احداث مخزن آب به ظرفیت ۱۸۰ مترمکعب، از اقدامات انجام شده در راستای آبرسانی به این روستاهاست.

وی از قرار داشتن ۸۶ درصد جمعیت روستایی آذربایجان غربی تحت پوشش مستقیم خدمات شرکت آب و فاضلاب خبر داد و اظهار کرد: از ۲۸۳۸ روستای استان، ۱۹۶۷ روستا با ۲۶۹ هزار و ۵۰۰ خانوار و ۹۸۳ هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت از خدمات مستقیم شرکت برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، عمده منابع تامین آب شرب روستاهای استان را آب های زمینی عنوان کرد و گفت: آب شرب مورد نیاز روستاها از ۱۶۹۰ منشا تامین آب شامل ۸۴۷ حلقه چاه، ۸۰۳ دهنه چشمه، ۳۸ رشته قنات و ۲ مورد نیز از محل آب‌های سطحی تامین و در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار