مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی گفت: سه هزار و ۴۰۰ تبلت به دانش آموزان استان در سال‌جاری اهدا شده است.
کد خبر: ۹۴۱۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹ 17 February 2021
به گزارش تابناک آذربایجان غربی ، مهین منافی افزود: یکهزار و ۵۳۱ مورد از مجموع تبلت و موبایل های هوشمند اهدایی،  توسط خیرین، ۸۵۳ دستگاه توسط مشارکت دستگاه‌های دولتی و حمایتی و مابقی نیز توسط خود مدارس و انجمن اولیا و مربیان تهیه و در اختیار دانش‌آموزان استان آذربایجان غربی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از کل سه هزار و ۴۰۰ تبلت اهدایی ۲ هزار و ۹۰۰ مورد در ماه‌های قبل تهیه و توزیع شده بود و ۵۰۰ دستگاه جدید نیز روز گذشته در جریان دیدار با رییس مرکز آمار ایران و با هدف حمایت از دانش‌آموزان کم برخوردار به استان آذربایجان غربی اهدا شد.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی بیان کرد:  اقدام مرکز آمار ایران برای تهیه و اهدای این تعداد تبلت، به دانش آموزان کم برخوردار و در راستای تحقق شعار محوری عدالت آموزشی و فرهنگ‌ سازی انجام شده است.

منافی اضافه کرد: این اقدام علاوه بر آثار مستقیم و زمینه سازی برای بهره مندی دانش آموزان از برنامه های آموزشی و پرورشی در بستر شبکه شاد، نوعی فرهنگ سازی در راستای حمایت از دانش‌آموزان کم برخوردار محسوب می شود.  تعداد ۵۲۸ هزار و ۵۶۷ دانش‌آموز استان معادل ۸۷.۸۴درصد در حال حاضر در شبکه آموزشی شاد حضور دارند و آموزش برای ۱۲درصد باقیمانده دانش‌آموزان که به برنامه شاد دسترسی ندارند، از طریق تلویزیون و ارسال درس‌نامه پیگیری می‌شود.

بیش از ۶۲۵هزار دانش‌آموز مقاطع مختلف در استان آذربایجان غربی مشغول تحصیل هستند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار