استاندار آذربایجان غربی در دستوری ویژه به فرمانداران و دستگاه های اجرائی بر اقدامات پیشگیرانه در مقابل سیلاب های احتمالی تاکید کرد.
کد خبر: ۹۲۲۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹ 10 December 2020
به گزارش تابناک آذربایجان غربی، استاندار آذربایجان غربی در دستوری ویژه به فرمانداران و دستگاه های اجرائی ضمن تاکید بر اقدامات پیشگیرانه از جمله اطلاع رسانی بموقع و پیش بینی های سریع و دقیق، لایروبی رودخانه ها و هدایت و جمع آوری آبهای سطحی، آمادگی ناوگان امدادی و خدمات رسان برای وقوع سیلاب های احتمالی را نیز بسیار حائز اهمیت دانست.

 محمدمهدی شهریاری گفت : ضرورت پیش بینی های سریع و دقیق با توجه به وقوع سیل های خسارت بار در نقاط مختلف کشور و احتمال تکرار در این استان ضرورتی مهم و حیاتی است.
 
.

وی افزود: لایروبی رودخانه ها بویژه رودخانه های پرخطر، هدایت و جمع آوری آبهای سطحی در شهرها باید در دستور کار مسئولین آب منطقه ای و شهرداری ها قرار بگیرد تا در صورت وقوع سیلاب و آبگرفتگی های احتمالی بتوان با کمترین خسارت بر آن فائق آمد.

استاندار آذربایجان غربی بسیج تمامی امکانات شهرستانی، رصد و پایش امکانات و ظرفیت ها و ایجاد هم افزایی برای موقع بحران و برگزاری جلسات مدیریت پاسخ در عملیات را از جمله وظایف مهم فرمانداران دانست و افزود: فرمانداران موظف هستند با استفاده از تمام ظرفیت های دولتی و بخش خصوصی و مشارکت عمومی نسبت به تقویت آمادگی ها اقدام  کنند 
 
او گفت :در صورت کوتاهی و سهل انگاری با خاطیان بطور قطع برخورد می شود.

شهریاری خاطرنشان کرد: به موازات تقویت آمادگی ها باید با استفاده از توانمندی سازمان های مردم نهاد و هلال احمر نسبت به آگاهسازی ساکنان روستایی و افرادی که در مناطق پرخطر زندگی می کنند اقدام نمود.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار