اکبرزاده شهردار خوی گفت : ️کمربندی سردار سلیمانی، چشم اندازی جدید در طراحی پروژه های عمرانی شهرداری خوی است .
کد خبر: ۸۷۹۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰ 23 July 2020

به گزارش خبرنگار تابناک آذر بایجان غربی از خوی، محرم اکبرزاده شهردار خوی از استمرار روند اجرای پروژه ارزشمند کمربندی شهید سلیمانی خبر داد و گفت : کمربندی شهید سلیمانی با نوع ساختار عمرانی و ترافیکی، فرهنگی و فضای جاذب شهری براساس ویژگی های جغرافیایی این کمربندی، طراحی مسیر دوچرخه سواری خانواده ،ایجاد جاذبه های مختلف برای مسافران وگردشگران پروژه ای متفاوت با چشم اندازی جدید در شهر خواهد بود.

اکبرزاده افزود : اجرای باند فضای سبز، ایجاد باند کندرو ، باند پیاده رو ، اجرای جلوه های نور پردازی درطول مسیر ، ایجاد مسیر دسترسی به تپه شهدای گمنام و باغ دلگشا ، احداث ۲ پل در مسیر کمربندی با دهانه های ۱۰ و ۱۳ متری از ویژگی های این کمربندی است.

شهردار خوی تصریح کرد: طول بخش اول این کمربندی ۳ کیلومتر با عرض ۷۰ متر حدفاصل پل خاتون تا جاده قطور بوده، احداث پل دوم در مسیر این کمربندی با دهانه ۱۳ متر برروی رودخانه قودوخ بوغان باکارکرد دوربرگردان برای اتصال این کمربندی به جاده قطور و ایجاد دسترسی به روستاهای اطراف آغاز شده است.

شهردار خوی اضافه نمود: پل زیرگذر در مسیر این کمربندی نیز با دهانه ۱۰ متر احداث و به اتمام رسیده و در این بخش مسیرهای دسترسی باغ تاریخی دلگشا، کمربندی شهید و تپه شهدای گمنام ایجاد شده است.
وی تاکید کرد: در دامنه تپه های کنار کمربندی ، فضاهای مورد نیاز خدماتی و گردشگری طراحی و به تدریج اجرا و احداث خواهد شد.
اکبرزاده گفت : مسیر دوچرخه سواری خانوادگی به طول ۲/۵ کیلومتر جمعا به طول ۵ کیلومتر در امتداد دو طرف باند کمربندی طراحی شده، نقش مهمی در توسعه ورزش دوچرخه سواری خانواده ها ایفاد خواهد نمود.

وی همچنین گفت: در طول این مسیر بیش از ۵۵۰ هزار مکعب خاکبرداری و خاکریزی صورت گرفته که نشانگر اهمیت وحجم پروژه بوده و ۷۵۰۰ متر طول جدول گذاری در طول مسیر کمربندی انجام شده است.

شهردار خوی در پایان گفت : در مجموع ۶۸۰۰۰۰ متر مکعب خاکریزی و خاکبرداری ،۹۰۰۰۰ متر مربع آسفالت ریزی و ۱۶۰۰۰ متر طول جدول گذاری برای کمربندی شهید سلیمانی انجام میشود و در حال حاضر این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در دست اجراست.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار