مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: این استان با پرداخت بیش از سه‌هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات، جزء استان‌های برتر کشور در حوزه اعطای وام اشتغال روستایی قرار گرفته‌است.
کد خبر: ۸۱۶۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳ 22 January 2020

به گزارش تابناک آذربایجان غربی ،رضا نقی‌زاده افزود: این میزان تسهیلات در اختیار صاحبان چهارهزار و ۴۲۷ طرح اشتغال پایدار روستایی قرار گرفته و نزدیک به ۱۰ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی ایجاد کرده‌است.

وی اضافه کرد: با این آمار، هر طرح اشتغال پایدار روستایی در آذربایجان‌غربی افزون بر ۸۶۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده‌است.

وی بیان کرد: متوسط تسهیلات اعطایی برای هر شغل روستایی پایدار نیز در آذربایجان‌غربی حدود ۳۵۰ میلیون ریال برآورد می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در هر ۲ بخش، آذربایجان‌غربی کارنامه بهتری از متوسط کشوری دارد که امیدواریم این روند در ادامه مسیر اعطای تسهیلات روستایی نیز ادامه یابد.

نقی زاده گفت: طرح اشتغال پایدار روستایی با هدف توانمندسازی روستاییان و عشایر، ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهر‌ها به ویژه حاشیه شهر، حمایت از دانش‌آموختگان دانشگاهی، تثبیت اشتغال پایدار، تامین بخش مهمی از نیاز‌های ضروری کشور در استان‌ها و تکمیل زنجیره تولید و حمایت از واحد‌های تولیدی اجرا می‌شود.

وی افزود: این تسهیلات با نرخ سود چهار، ۶ و ۱۰ درصد پرداخت می‌شود و در صورت تخطی مجری طرح از جمله ایجاد نشدن اشتغال تعهدی، تحقق نیافتن طرح یا کارمند بودن فرد دریافت کننده تسهیلات، سود آن به ۱۸ درصد افزایش می‌یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار