نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی:
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، با اشاره به اهمیت انتخاب اصلح، گفت: نباید اشتباهات گذشته در انتخابات پیش‌رو تکرار شود.
کد خبر: ۸۰۷۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶ 20 December 2019

به گزارش تابناک آذربایجام غربی، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، اظهار داشت: آلودگی هوای شهرهای بزرگ به معضلی بزرگ تبدیل شده، در ارومیه و شهرهای بزرگ هم باید مسئولان شهری به ویژه شورای شهر و شهرداری فکری به حال شهر کنند.

وی، افزود: اگر مدیران شهری امروز برای این مشکل فکر جدی نکنند قطعا در آینده شاهد معضل جدی خواهیم بود، یکی از وظایف اصلی شورای شهر تامین سلامت شهروندان است و باید در این خصوص با همراهی متخصصان و اساتید دانشگاه نسبت به تعیین مسیرهای مناسب اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، عنوان کرد: مسئولان از فرصت خدمت باید استفاده کنند و با تدبیر خود به زندگی آینده مردم کمک کنند.

وی، در موضوع انتخابات مجلس یازدهم، گفت: در این رابطه، مساله اول این است که شورای نگهبان باید نسبت به جلوگیری از ورود افراد بدون صلاحیت مجلس توجه و اهتمام جدی داشته باشد.

حجت‌الاسلام قریشی، ابراز داشت: در تمام ممالک فیلتر وجود دارد و افراد بعد از عبور از فیلتر و بررسی صلاحیت‌ها وارد گود انتخابات می‌شوند، اینکه برخی افراد از نظارت و بررسی صلاحیت‌ها ناراضی هستند جای تعجب دارد.

وی، ادامه داد: اینکه سرنوشت ۴ ساله مردم را بدون بررسی و صلاحیت به دست افراد نالایق بسپاریم درست نیست، بر همین اساس افرادی که دنبال تضعیف شورای نگهبان باشند یا مریض هستند و یا اینکه دشمن نظام و انقلاب هستند.

امام جمعه ارومیه، ابراز داشت: مطرح کردن نظارت استصوابی یا از روی مرض و یا عناد است.

وی، با اشاره به دیدار خصوصی نمایندگان ولی‌فقیه با رهبر معظم انقلاب اسلامی طی هفته گذشته، عنوان کرد: طی دیدار خصوصی که با رهبر داشتیم، ایشان تاکید بر دوری نمایندگان خود از ورود به مصادیق داشتند و فرمودند که محورهای انتخاب نماینده اصلح بیان شود. بنابراین هرکس از جانب من در مورد افراد نظر دهد به هیچ وجه درست نیست.

وی، گفت: دشمن به دنبال ناامید کردن مردم و جلوگیری از انتخابات پرشور است. مرحله اول ناامید کردن مردم از حضور در صحنه است، این وسوسه شیطانی دشمنان است و باید در برابر آن توجه و دقت داشته باشیم.

حجت‌الاسلام قریشی، تاکید کرد: در فتنه ۸۸ با حضور مردم وحشت در دل دشمنان افتاد و در حال عقب‌نشینی بودند که فتنه‌گران اجازه ندادند. امروز هم مسیر جلوگیری از انتخابات پرشور را در پیش گرفته‌اند که باید در برابر آن ایستاد و با حضور گسترده و انتخاب افراد اصلح مشت محکمی بر دهان دشمن بزنیم.

وی، افزود: اگر اندکی سستی نشان دهیم، دشمن نقشه‌های شوم خود را جای خواهد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، در پایان مباحث انتخاباتی، با بیان برخی مبانی انتخاب اصلح، گفت: هشیار باشیم که اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم و افراد عادل، متعهد، پاکدامن، دور از رانتخواری، مدیر و لایق را انتخاب کنیم.

وی، در بخش دیگری از خطبه‌ها، با اشاره به فرا رسیدن شب یلدا، ابراز داشت: باید در این شب به موضوع تقرب به ذات الهی و عبادت توجه کنیم، صله ارحام با نیت قصد قربت و دیدار بزرگان با نیت الهی باشد. صله ارحام در دین اسلام از سفارشات مهم است که موجب نیکویی اعمال، افزایش اموال، سهولت در حساب آخرت و دفع بلایا می‌شود.

حجت‌الاسلام قریشی، ادامه داد: دقت داشته باشیم که در همنشینی و میهمانی‌ها دچار معصیت نشویم و از مصادیق معصیت نظیر تداخل نامحرمان، غیبت، دروغ و دیگر اعمال دوری کنیم.

وی، همچنین عنوان کرد: شب یلدا را بهانه کنیم و نسبت به حل مشکل مالی اطرافیان و فامیل اقدام کنیم، در کنار خوشی‌ها و میهمانی‌های مشترک نسبت به رفع مشکل آشنایان هم چاره‌اندیشی کنیم.

بیان نکاتی در خصوص معاد و خانواده از دیگر محورهای خطبه‌های امروز نماز جمعه ارومیه بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار