جشنواره سراسری یادگیری نخستین واژه " آب " با هدف مدیریت بهینه در مصرف آب در خوی برگزار شد.
کد خبر: ۸۰۳۰۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶ 04 December 2019

به گزارش خبرنگار تابناک آذربایجان غربی از خوی
جشنواره سراسری یادگیری نخستین واژه " آب " در خوی با همکاری معاونت مدیرکل و مدیریت آموزش وپرورش شهرستان خوی، درسطح مدارس ابتدایی اول و دوم دبستان به میزبانی سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این جشنواره ارتقای سطح آگاهی‌های مخاطبان و ترویج فرهنگ مصرف درست آب در جامعه میان دانش‌آموزان پایه اول و دوم ابتدایی همزمان با یادگیری نخستین کلمه «آب» با مفاهیم و نقش و اهمیت آب در زندگی و همچنین با محدودیت‌های جدی آب مورد آموزش واقع وروش‌های مصرف بهینه آب نیز به جامعه هدف آموزش و فرهنگ صحیح آب به شرکت کنندگان آموزش داده شد.
در حاشیه این جشنواره ابراهیم اصغرنژاد معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب خوی در گفتگوببا خبرنگاران اظهار داشت : هدف از برگزاری جشنواره نخستین واژه «آب» این است که دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی همزمان با یادگیری اولین کلمه «آب» با مفاهیم و نقش و اهمیت آب در زندگی و همچنین با محدودیت‌های جدی آب آشنا شوند.
اصغرنژاد افزود : در این جشنواره مفاهیم آموزش داده شده از طریق معلمان و مدیران علاوه بر دانش‌آموزان به خانواده‌ها نیز انتقال داده شده و فرهنگ صحیح آب نهادینه می‌شود.
وی تصریح کرد: فرهنگ‌ سازی در مصرف آب و ضرورت مصرف بهینه موضوع بسیار مهمی است که باید از مدارس آغاز شود و آموزش نسل نوجوان به ویژه در مقاطع ابتدایی و استمرار این حرکت‌ها می‌تواند نتایج موثر و ماندگاری را در آینده داشته باشد.
لازم به توضیح است : در جشنوراه سراسری فراگیری نخستین واژه آب برنامه های متنوعی از جمله اجرای نمایش عروسکی ، برگزاری مسابقه و اجرای سرودهای شاد برای 500 نفر از دانش آموزان ابتدایی شهر خوی برگزار شد.

برچسب ها: خوی ، ارومیه ، جشنواره
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار