فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب ارتش گفت: ارتش ذوالفقار ولایت است و رزمایش اخیر ما در منطقه عمومی شمال غرب به دشمنان نشان داد که هر تحرک احتمالی آنان با پاسخ قاطع و کوبنده ما مواجه خواهد شد.
کد خبر: ۸۰۲۱۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷ 02 December 2019

به گزارش تابناک آذربایجان غربی،امیر علی حاجیلو فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب ارتش با اشاره به رزمایش اخیر نیروی زمینی ارتش که در منطقه عمومی شمالغرب و در ایواوغلی برگزار شد، اظهار داشت: همزمان با آزادسازی حصر سوسنگرد رزمایش ذوالفقار ولایت را برای افزایش توان نظامی نیرو‌ها و یگان‌های ارتش و به صورت رزم شبانه برگزار کردیم که به اذعان داوران حاضر، رزمایش ذوالفقار ولایت ۹۸ از موفقیت آمیزترین رزمایش‌های ارتش بعد از پایان جنگ تحمیلی بوده است.

او افزود: رزمایش امسال که با نام ذوالفقار ولایت برگزار شد تفاوت عمده‌ای با رزمایش اقتدار ولایت ۹۷ که سال گذشته در منطقه عمومی اصفهان برگزار شد داشت و آن هم این بود که رزمایش امسال در شب برگزار شد و در این رزمایش توانستیم زمان عملیات را به یک پنجم تقلیل دهیم به طوری که مکان عملیات هم از قبل به یگان‌های عامل اعلام نشده بود و فقط چند منطقه جنگل، کوهستان و دشت برای تمرین یگان‌ها تعریف شده بود.

امیرحاجیلو با بیان اینکه تیپ‌های پیاده ما تبدیل به تیپ‌های هجومی شده اند، خاطرنشان کرد: با استفاده از پهپاد‌ها و توان جنگال‌ها و به کارگیری توان مهندسی یگان‌ها توانستیم توان پشتیبانی دشمن فرضی را ببندیم. ضمن اینکه با بازنگری در ساختار یگان‌ها آن‌ها را به یگان‌ها و تیپ‌های خوداتکا تبدیل کرده ایم. منظور از تیپ‌های خوداتکا این است که نیرو‌ها بدون این که پشتیبانی شوند در عملیات شرکت کردند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب ارتش تصریح کرد: مسئولیت مهم ارتش در ایجاد بازدارندگی پایدار است چرا که معتقدیم بستر توسعه و پیشرفت کشور و نظام جمهوری اسلامی فراهم نخواهد شد مگر اینکه بتوانیم امنیت پایدار را فراهم کنیم و آن هم در گرو تدبیر و آمادگی همه جانبه بین نیرو‌های نظامی و امنیتی است.

امیرحاجیلو در بخش دیگری از سخنان خود به توطئه دشمنان اشاره کرد و گفت: دشمنان این آب و خاک در طول عمر پربرکت انقلاب اسلامی همواره با دسیسه‌های خود به فکر ایجاد ناامنی و آشوب و بالاخص سرنگونی نظام مقدس ما بودند، اما ما به عنوان سربازان نظام انقلاب اسلامی برای قوام و دوام این انقلاب محکم و استوار‌تر از گذشته ایستاده‌ایم.

او با اشاره به اتحاد ناگسستنی بین ارتش و سپاه تصریح کرد: ارتش و سپاه ید واحده نظام انقلاب اسلامی هستند و ما با فرماندهان سپاه به صورت مرتب دیدار و جلسه هماهنگی داریم و طبق فرمایش قرآن «اشدا علی الکفار و رحما بینهم» هستیم.

امیرحاجیلو افزود: امام راحل با دوراندیشی و تدبیر خود در حالی که عده‌ای به دنبال انحلال ارتش بودند ارتش را ذوالفقار ولایت نامیدند و چند روز بعد از این سخنان حکم تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دادند تا این دو نیرو دوشادوش هم در خدمت نظام و مردم باشند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالغرب ارتش در پایان خاطرنشان کرد: این اطمینان را به مردم عزیز و ملت شریف ایران می‌دهیم که همواره چشمان بیدار و تیزبین نیرو‌های نظامی و امنیتی در حراست و پاسداری از کیان و مرز‌های وطن و امنیت پایدار ایران اسلامی شب و روز نمی‌شناسد و همیشه برای تامین امنیت و آسایش مردم آماده ایم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار