نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از تعهدات دولت به معلمان، اجرای طرح رتبه‌بندی آنان است که قرار بود حداکثر تا اردیبهشت ماه امسال انجام شود اما نشد.
کد خبر: ۷۹۵۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹ 07 November 2019

به گزارش تابناک آذربایجان غربی نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، با اشاره به طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: یکی از تعهدات دولت به معلمان، اجرای طرح رتبه‌بندی آنان است که قرار بود حداکثر تا اردیبهشت ماه امسال انجام شود.

وی تصریح کرد: وزیر سابق که نتوانست به تعهدات خود در این زمینه عمل کند از سمت خود استعفا داد و وزیر جدید نیز قرار بود که تا اول مهر مطالبات معلمان را پرداخت کند اما مهر نیز به پایان رسید و خبری از پرداختی‌ها نشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: حتی وعده پرداخت تا 13 آبان را داده بودند که گذشت، بنابراین مجلسیان مجبور به امضای استیضاح وزیر آموزش و پرورش گرفتند تا به وعده خود به معلمان که در بودجه، پنج هزار میلیارد در نظر گرفته بود اما دولت آن را دو هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه ‌بندی معلمان کاسته بود، عمل کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، استیضاح بطحایی وزیر آموزش و پرورش، فروردین امسال در مجلس کلید خورد و نمایندگان سیستان و بلوچستان به علت وجود محرومیت شدید در بحث آموزش این استان، موضوع استیضاح را طرح کردند و علت دیگر استیضاح نیز، عدم پرداخت حقوق معلمان حق‌التدریس بوده که این گروه از معلمان را با مشکلاتی مواجه کرده است. 

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار