عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: هزینه کردن برای پروژه‌ها و تکمیل تقاطع آذربایجان نیازمند بودجه است و تا بودجه شهرداری کامل تحقق نیابد بهره‌برداری از این طرح امکان‌پذیر نیست.
کد خبر: ۷۷۸۱۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲ 06 September 2019

به گزارش تابناک آذربایجان غربی حسین پناهی با اشاره به تأخیر در زمان افتتاح تقاطع آذربایجان اظهار داشت: زمانی که برای افتتاح پروژه‌ها از سوی مسئولان مطرح می‌شود تاریخ پیش‌بینی‌شده است و دقیق نیست.

وی با بیان اینکه تکمیل شدن پروژه‌ها منوط به تحقق درامدهای شهرداری است، گفت: هزینه کردن برای هر پروژه‌ای نیازمند تأمین اعتبار است حتی اگر در چند سال آینده نیز اعتبار لازم تأمین نشود این پروژه‌ها تکمیل نمی‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه استاندار آذربایجان غربی نیز پیگیر این پروژه است ولی صد درصد تکمیل و بهره‌برداری از تقاطع آذربایجان زمان زیادی نیاز دارد، افزود: نبود بودجه موردنیاز برای ادامه روند احداث این پروژه عامل اصلی تکمیل نشدن آن است و به همین سبب با کندی احداث می‌شود.

پناهی  با اشاره به اینکه بودجه شهرداری ناکافی است، بیان کرد: شهرداری با تلاش‌های بسیار فقط توانست حقوق‌های خود را بروز کرده و معوقات کارمندان شهرداری پرداخت شد و به سبب اینکه دولت تعهدات خود را نسبت به شهرداری عمل نمی‌کند تزریق بودجه برای پروژه‌ها با مشکل مواجه است.

وی با اشاره به اینکه شاید نزدیکی به انتخابات سبب شود برخی از پروژه‌ها سرعت پیدا کنند، تصریح کرد: در این برهه از زمان برخی به دلیل تبلیغات با تأمین بودجه به برخی از پروژه‌ها حرکت بدهند.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر ارومیه، شهرداری و اعضا شورای شهر نیز از روند پیشرفت این پروژه ناراضی هستند.

نوسانات ارزی دلیل راکد ماندن پروژه خط تراموا ارومیه

پناهی با اشاره به پروژه خط تراموا ارومیه اظهار داشت: این پروژه نیز مانند دیگر پروژه‌ها با مشکل نبود بودجه مواجه بوده و تا به امروز فقط  جنبه مطالعاتی این طرح انجام‌شده است.

وی در این باره گفت: نوسانات ارزی سبب شد سرمایه‌گذاران و کارفرمایان و مدیریت شهری ارومیه با مشکل مواجه شده و نتوانند بیشتر از این در طرح خط تراموا پیشرفت داشته باشند.

نواقصات فنی سبب افتتاح نشدن کامل شهربازی چی چست

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به دهکده ساحلی چی چست افزود: این دهکده به سبب داشتن برخی نواقص فنی هنوز به مرحله افتتاح کامل نرسیده است.

پناهی تصریح کرد: محل قرارگیری این شهربازی  در کنار دریا و داشتن مشکلات فنی وسایل بازی موجود در آن از دلایلی است که این پروژه را با مشکل مواجه کرده است.

به گفته وی تا مشکلات مالی شهرداری برطرف نشود افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های در دسترس و نیمه‌تمام غیرممکن است.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار