رئیس دانشگاه پیام نور واحد آذربایجان غربی گفت:22 هزار دانشجو در سراسر استان در حال فعالیت هستند که مرکز ارومیه به تنهایی 6 هزار دانشجو را در خود جای داده است.
کد خبر: ۷۷۴۳۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹ 24 August 2019

به گزارش تابناک آذربایجان غربی:کامران جباری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی کشورمان نقش آفرینی‌های زیادی داشته و راه پر فراز و نشیبی را پشت‌سر گذاشته است.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور از نظر ساختار آموزشی و اداری با دیگر دانشگاه‌های کلاسیک متفاوت است. در سایر دانشگاه‌ها دانشجو بایستی در کلاس‌ها حضور یابد که این موضوع در دانشگاه پیام نور متفاوت بوده و این امکان را فراهم می‌آورد تا دانشجویانی که فرصت حضور در کلاس را ندارند از نعمت آموزش محروم نشوند.

رئیس دانشگاه پیام نور واحد آذربایجان غربی گفت: با توجه به مخاطبان دانشگاه تمامی امکانات در اختیارشان قرار دارد و دانشجو در هر نقطه‌ای از کشور که حضور دارد می‌تواند در آزمون شرکت کرده و بدون دغدغه زمانی و مکانی آزمون را پشت سر بگذارند.

وی یادآور شد: دانشگاه استان به عنوان دبیرخانه کانون کارآفرینی انتخاب شده که با بازار کار در ارتباط بوده و ایده‌هایی که ارائه شده بهتر و بیشتر از پیش پرورش خواه یافت تا بتوان از ایده‌های دانشجویان پشتیبانی کرد.

جباری با بیان این که مرکز نوآوری میاندوآب و ماکو ایجاد شده افزود: مجوز ایجاد مرکز نوآوری ارومیه اخذ شده و از ایده‌هایی که بتوان مورد حمایت قرار داد استقبال می‌شود. همچنین مراکز خوی و مهاباد در حال پیگیری است تا به نتیجه برسد.

وی با اشاره به این که دانشگاه علاوه بر این که به دنبال پاسخ به نیازهای داخلی کشور است تصریح کرد: به دنبال پاسخ به نیازهای کشورهای منطقه است و مرکز ماکو به عنوان واحد بین‌المللی شناخته شده و در وزارت علوم در حال پیگیری است.

رئیس دانشگاه پیام نور واحد آذربایجان غربی با اشاره به این که دانشگاه پیام نور در همه حال در عرصه‌های فرهنگی به شدت پویا و فعال بوده افزود: در عرصه نشریات دانشجویی 35 عنوان فعال است و 12 مورد که اخیرا راکد شده بودند مجددا به عرصه وارد شده و 5 مورد به صورت کشوری در حال فعالیت است.

وی با اشاره به این که 18 واحد در سطح آذربایجان غربی در حال فعالیت است بیان کرد: 22 هزار دانشجو در سراسر استان در حال فعالیت هستند که مرکز ارومیه به تنهایی 6 هزار دانشجو را در خود جای داده است.

جباری با بیان این که دانشگاه استان به دنبال تعدیل نیرو نیست گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات اصلی دانشگاه طی پروسه استخدام برخی از همکاران از سال 84 تا 90 و باقی ماندن بقیه مراحل است که برخی توسط دولت برطرف شد که در استان 28 نفر از همکاران اداری تبدیل وضعیت شدند و عده‌ای دیگر به صورت قراردادی در حال فعالیت هستند که طرح ساماندهی نیروهای قراردادی دانشگاه پیام نور در مجلس بیان شده که اگر به سرانجام برسد قسمت بزرگی از مشکلات در این بخش برطرف خواهد شد.

وی با بیان این که 165 نفر عضو هیئت علمی در سطح استان در حال فعالیت هستند افزود: مراحل استخدامی 30 نفر از اعضا در حالت رکود باقیمانده بود که مشکلات بیش از 80 درصد برطرف شده و قرارداد پیمانی ثبت شده است. تنها مشکل 6 نفر از اعضا برطرف نشده که تا پایان شهریور ماه 98 نیز این مشکل نیز مرتفع می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار