مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی از نظر غنای منابع گردشگری رتبه چهارم کشور را دارد اما آنطور که باید از این ظرفیت ها بهره برداری و درآمدزایی نشده است.
کد خبر: ۷۷۳۹۳۹
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹ 22 August 2019

به گزارش تابناک آذربایجان غربی: حجت الاسلام خدایاری در آیین افتتاح نخستین جشنواره بازی های بومی و محلی بخش مرکزی شهرستان سلماس که در روستای نمونه گردشگری آبگرم(ایسسی سو) این شهرستان برگزار شد،  بیان کرد: 70 درصد درآمد و ثروت کشور ژاپن بعنوان یکی از سه قدرت برتر اقتصادی جهان، از رهگذر ارائه خدمات و فروش آن در داخل ژاپن و خارج از کشور است ولی در کشور ما به این مسئله توجه چندانی نمی شود.

وی با اشاره به درآمده سالیانه 11 میلیارد دلاری ایران از محل درامد گردشگری و توریستی، تصریح کرد: سهم آذربایجان غربی از این میزان درآمد، 800میلیون دلار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه این استان از نظر غنای منابع گردشگری رتبه چهارم کشور را دارد، خاطرنشان کرد: اگر با همت مسئولین و مشارکت مردم بتوانیم از همه ظرفیتهای توریستی و گردشگری آذربایجان غربی بهره ببریم قطعا خواهیم توانست سهم بیشتری از درآمد توریستی کشور را به این استان اختصاص دهیم.

وی گفت: برگزاری همه جشن ها و شادی ها و سرورها در سایه اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی برای مردم محقق شده است و از همین رو باید قدر این نظام را بدانیم.

حجت الاسلام خدایاری اظهار کرد: اگر درامدهای توریستی استان برنامه ریزی و صرف نقاط گردشگری شود قطعا رشد و شکوفایی دوچندان را در حوزه گردشگری استانمان خواهیم داشت.


انتهای پیام

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار