استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر استفاده از ظرفیت استان های مرزی در جهت گسترش مناسبات دوجانبه گفت: از تمامی ظرفیت های آذربایجان غربی برای توسعه مراودات سیاسی و اقتصادی دو کشور استفاده می کنیم.
کد خبر: ۷۶۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۹ 08 July 2019
به گزارش تابناک آذربایجان غربی، محمد مهدی شهریاری در آیین بازگشایی مجدد بازارچه مرزی ساری سو ماکو با تاکید بر اینکه در آینده نزدیک ارومیه میزبان همه استانداران مرزی کشور ترکیه خواهد بود، افزود: مسائل و مشکلات پیرامون گمرک، ترانزیت، حمل و نقل، کالای مسافر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 
 
استاندار آذربایجان غربی با اعلام آمادگی بر تقویت روابط بین دو کشور و همچنین تقویت روابط بین اتباع دو کشور در راستای سیاست های بین المللی کشورها گفت: وظیفه مسئولین استان‌های مرزی حرکت در چارچوب سیاست‌های رهبران کشورها است بگونه ای که از تمامی ظرفیت‌های استان و کشور در جهت پیشبرد هدف های کلی کشور بهره جسته شود.
 
وی اظهار کرد: هرقدر امکانات استان های مرزی و مردمان مرزنشین از بعد اقتصادی فراهم و تقویت شود امنیت نیز تضمین خواهد شد.
 
استاندار آذربایجان غربی وجود ناامنی در دوران گذشته در منطقه را عامل مهم در عدم توسعه یافتگی عنوان کرد و گفت: دشمنان مشترک دوکشور ایران و ترکیه رفاه، آسایش، توسعه یافتگی را با عمل به سیاست های آمریکا و اسرائیل از مردم منطقه گرفته اند.
 
شهریاری گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال این تحرکات، ایجاد امنیت در کشور خودی و همسایه است.
 
وی افزود: ایران هزینه‌های زیادی را در راستای ایجاد امنیت  با هدف تامین ثبات پایدار صرف کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار