رئیس‌پلیس فتای آذربایجان‌غربی گفت: شهروندان نباید با کارت‌هایی که موجودی سنگین دارند، اقدام به خرید بلیط اینترنتی کنند تا اگر سرقتی اتفاق افتاد دچار ضرر مالی سنگین نشوند.
کد خبر: ۷۵۳۴۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶ 13 June 2019

به گزارش تابناک آذربایجان غربی اکبر نصرتی ، با توصیه به شهروندان برای خرید بلیط اینترنتی مسابقات لیگ جهانی والیبال در ارومیه اظهار کرد: به علاقه‌مندان والیبال توصیه می‌شود برای جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو، تنها از سایت رسمی شهرداری ارومیه اقدام به خرید بلیط کنند.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن، علاقه‌مندان به والیبال برای خرید بلیط به سایت‌ها، کانال‌ها، صفحات و شبکه‌های مجازی و حتی لینک‌هایی که در آن تبلیغ می‌شود مراجعه نکرده و با توجه به اینکه احراز هویت در زمان ورود به سالن از طریق بارکد روی بلیط است، به هیچ وجه بلیط‌های خریداری شده خود را در شبکه‌های اجتماعی مجازی منتشر نکنند چون احتمال سوءاستفاده در این زمینه وجود دارد.

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌غربی بیان کرد: همچنین شهروندانی که شخصا امکان خرید بلیط اینترنتی نداشته و به مکان‌های خدمات اینترنتی مراجعه می‌کنند، نباید اطلاعات هویتی و بانکی خود را به اشخاص ناشناس ارائه دهند، چون احتمال سوء استفاده‌های بعدی وجود دارد.

وی افزود: حتی نباید اطلاعات بانکی و هویتی خود را در کافی‌نت‌ها ذخیره کنند و با توجه به اینکه افراد فرصت‌طلب و مجرمان سایبری، بیشتر در بخش فیشینگ در این زمینه سوء استفاده می‌کنند، حتما دقت داشته باشند که نام دامنه و URL سایت همان باشد چون اگر یک حرف از نام دامنه تفاوت داشته باشد، سایت فیشینگ را طراحی می‌کنند و با سرقت اطلاعات حساب افراد، آن را در مدت کوتاهی خالی می‌کند.

نصرتی گفت: حتی دامنه‌های دات COM و دات ORJ غیرمجاز بوده و اگر کسی با این دامنه‌ها اقدام به بلیط‌فروشی کند، تخلف کرده چون غیرمعتبر است.

وی اظهار کرد: علاوه بر آن، اگر شهروندان در زمان خرید بلیط، هرگونه موضوع شک‌برانگیز را مشاهده کردند حتما رمز دوم حساب خود را بلافاصله تغییر داده و همچنین کارت‌هایی که موجودی سنگین دارند، با این کارت‌ها اقدام به خرید بلیط اینترنتی نکنند تا اگر سرقتی اتفاق افتاد دچار ضرر مالی سنگین نشوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار