معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: احصا و شناسایی مرزنشینان واقعی جهت بهره مندی از درآمدهای حاصل از فروش سهمیه سوخت از مهم‌ترین مسائلی است که باید مورد توجه بخشداران قرار گیرد.
کد خبر: ۷۴۸۸۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸ 26 May 2019
به گزارش تابناک آذربایجان غربی رضا حسینی امروز درنشست بخشداران استان تاکید کرد: دولت تدابیر لازم را برای رفاه مرزنشینان سنجیده است و اگر تخلفی در امر توزیع منابع حاصل از فروش سوخت مرزنشینان صورت گیرد به صورت جدی با این امر برخورد می شود.
 
حسینی بیان کرد: فقرزدایی از مهم‌ترین مسائلی است که باید مورد توجه بخشداران در بخش ها قرار گیرد. 
 
وی با تاکید بر اینکه بخشداران بستر را برای رونق تولید در حوزه خود فراهم کنند، افزود: تسریع در رسیدگی به امور تولیدی و فراهم کردن زمینه اشتغال و درآمدزایی از اموراتی است که باید بخشداران بدان توجه کنند. 
 
همچنین عارف خدرلو مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: بیمه اجتماعی و واحدهای مسکونی روستایی از مهم‌ترین مسائلی بوده که مورد توجه مسوولان ارشد استانی است.
 
عارف خدرلو بیان کرد: روستاییان می توانند با پرداخت حدود 100 هزار ریال برای هر واحد مسکونی در طول یکسال واحد مسکونی خود را بیمه کنند و باید به این امر توجه شود که حدود 90 هزار ریال مبلغ بیمه را نیز دولت پرداخت می کند. 
 
وی تاکید کرد: بیمه کردن بیش از 200 هزار واحد مسکونی روستایی از برنامه های مورد تاکید ما در سال جاری بوده که این امر با مشارکت مسوولان و روستاییان امکان پذیر است. 
 
خدرلو اعلام کرد: طی سال گذشته 126 هزار واحد مسکونی روستایی بیمه شد زیرا بيمه کردن منازل تنها راه پرداخت خسارت به واحدها در صورت بروز حوادث است.


انتهای پیام

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار