سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: سالانه 947 هزار تن کانه سنگ طلا از معادن استان استخراج می‌شوند.
کد خبر: ۷۴۸۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹ 25 May 2019

به گزارش تابناک آذربایجان غربی محمد دهقان با بیان اینکه سالیانه 947 هزار تن کانه سنگ طلا از سه معدن و 535 هزار تن سنگ‌های تزئینی از 22 معدن در استان استخراج می‌شوند، اظهار کرد: ذخیره قطعی معادن آذربایجان‌غربی بیش از یک میلیارد و 137 هزار تن است.

وی ظرفیت استخراجی معادن استان را بیش از 16 میلیون تن عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 468 معدن با اشتغال5 هزار و 147 نفر در سطح استان فعال هستند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی خاطر نشان کرد: در سال گذشته 43 فقره پروانه بهره‌برداری با اشتغال‌زایی برای 329 نفر و سرمایه‌گذاری 214 میلیارد ریال در حوزه معادن استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 16 میلیون و 120 هزار تن مواد معدنی به صورت خام از معادن استان استخراج شده است، گفت: بیش از 5 میلیون تن از این میزان در زمینه سنگ‌های معدنی بوده است.

دهقان با بیان اینکه 23 میلیون و 827 هزار تن انواع مواد معدنی و سنگ‌های تزئینی به صورت فرآوری شده از طریق گمرکات استان در سال گذشته صادر شده است، اظهار کرد: ارزش میزان صادرات بالغ بر سه میلیون و 946 هزار دلار بوده است.

وی همچنین با اشاره به سال رونق تولید نیز از تشکیل کارگروه معدن در استان خبر داد و گفت: با فعالیت این کارگروه، 40 درصد معادن در حال بهره‌برداری که درخواست تعطیلی موقت داده بودند، پایش شده و با حل مشکلات مجددا به چرخه بهره‌برداری باز می‌گردند.

 


انتهای پیام

برچسب ها: اخبار ارومیه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار