استاندار آذربایجان شرقی از سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به این استان خبر داد.
کد خبر: ۷۴۷۸۶۱
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶ 23 May 2019

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس از تبریز، استاندار آذربایجان شرقی در سفر به بخش خاروانا از توابع شهرستان ورزقان، از روند عملیات اجرایی سد خاکی حاجیلر چای بازدید کرد.

محمدرضا پورمحمدی در این بازدید با توضیحات مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی و کارشناسان فنی، در جریان آخرین وضعیت اجرایی این پروژه قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به پیشرفت ۹۵ درصدی عملیات اجرایی این سد، گفت: برای احداث این سد بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه با احداث سد حاجیلر، از هدررفت بخش قابل توجهی از رواناب‌های منطقه که به رود ارس و نهایتا دریای خزر سرازیر می‌شد جلوگیری می‌شود، افزود: آب موجود در پشت این سد، نزدیک به ۵۰ میلیون مترمکعب است که در بخش‌های کشاورزی، شرب و صنعتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پورمحمدی ادامه داد: ۳۵ میلیون مترمکعب از آب این سد به مصارف صنعتی و معدنی، ۱۰ میلیون مترمکعب به مصارف کشاورزی و پنج میلیون مترمکعب نیز برای تامین آب شرب اختصاص خواهد یافت.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بهره‌برداری از سد حاجیلر، تأثیر بسیار خوبی بر توسعه صنعت و کشاورزی منطقه و مهاجرت معکوس نیروی کار خواهد داشت، ادامه داد: این سد به زودی در سفر رئیس جمهور به استان، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

معاون عمرانی استاندار، مدیرعامل آب منطقه‌ای استان و فرماندار ورزقان نیز دکتر پورمحمدی را در این بازدید همراهی کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار