مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: از سال 93 تاکنون در راستای اجرای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه در بخش کشاورزی، در سطح 170 هزار هکتار از اراضی کشاورزی واقع در حوضه آبریز دریاچه ارومیه نقشه کاداستر تهیه شده است .
کد خبر: ۷۴۵۱۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶ 15 May 2019
 نقشه کاداستر اراضی کشاورزی حوضه آبریز دریاچه ارومیه تهیه می‌شود

به گزارش تابناک آذربایجان غربی علی اصغرزاده اظهار کرد: در حال حاضر طرح کاداستر اراضی کشاورزی در سطح 245 هزار هکتار از اراضی کشاورزی واقع در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: تهیه و اجرای نقشه کاداستر اراضی منجر به یکپارچه‌سازی، سرمایه‌گذاری مفید، ایجاد بانک اطلاعات کشاورزی و اراضی باغی شامل میزان سطح، موقعیت، پراکندگی، نوع مالکیت و منابع آب اراضی و کمک به کنترل و کاهش مصرف آب بخش کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه می‌شود.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: تهیه نقشه کاداستر اراضی کشاورزی حوضه آبریز دریاچه ارومیه، مطالعه و اجرای سیستم های آبیاری بارانی و قطره ای، مطالعه و اجرای انتقال آب با لوله ، مطالعه و اجرای احداث شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی از مهم ‌ترین اقدامات در دست اجرای سازمان جهاد کشاورزی استان در راستای کنترل و کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی و رها سازی آب مازاد بر مصرف به دریاچه ارومیه است.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه این جلسه مشاورین اجرای طرح، گزارشی از روند اجرای طرح و آخرین وضعیت پیشرفت پروژه را برای حاضرین در جلسه تشریح کردند.

منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار