مدیر مسئول روزنامه جوان در پاسخ به این که آیا ایجاد تغییرات در فرماندهی سپاه بنا به آنچه در برخی تحلیل‌ها هم دیده می‌شود، به تصمیم اخیر ترامپ و آمریکایی‌ها برای قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی ارتباطی دارد یا نه، تصریح کرد: این تصمیم بر خلاف آنچه از روز گذشته در برخی تحلیل‌ها شاهد آنیم، هیچ ارتباطی به تصمیم اخیر آمریکایی‌ها علیه سپاه ندارد...
کد خبر: ۷۳۷۰۸۲
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷ 22 April 2019

مدیر مسئول روزنامه جوان، با اشاره به تصمیم اخیری که رهبر انقلاب در ارتباط با ایجاد تغییر در رأس فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفتند، گفت: به نظر بنده انتصاب سردار سلامی به فرماندهی جدید سپاه پاسداران، موجب تغییر راهبردی در سپاه نخواهد شد.

«عبدالله گنجی» در گفت‌وگو با خبرنگار «تابناک» در پاسخ به این که آیا با اعلام پایان کار سردار جعفری در فرماندهی سپاه و انتصاب سردار سلامی به جای وی، شاهد تغییر راهبردی در این نیرو خواهیم بود یا خیر، اظهار کرد: به نظر نمی رسد، با این انتصاب، شاهد تغییرات در جهت گیری های اساسی و اصولی و دکترین دفاعی و منطقه ای جمهوری اسلامی ایران باشیم، بلکه همچنان روند سابق دنبال خواهد شد.

وی افزود: سردار جعفری حدود 12 سال کار پرتلاشی را در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام دادند و همان طور که در حکم رهبر انقلاب هم مشهود است و خواسته خود فرمانده سابق سپاه نیز چنین بود، لازم دیده شده که نفس تازه ای در مجموعه سپاه دمیده شود.

با آمدن سردار سلامی تغییر راهبردی در سپاه صورت نمی‌گیرد/ تغییر فرمانده سپاه ارتباطی با تصمیم اخیر آمریکا ندارد

مدیر مسئول روزنامه جوان در پاسخ به این که آیا ایجاد تغییرات در فرماندهی سپاه بنا به آنچه در برخی تحلیل ها هم دیده می شود، به تصمیم اخیر ترامپ و آمریکایی ها برای قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی ارتباطی دارد یا نه، تصریح کرد: این تصمیم برخلاف آنچه از روز گذشته در برخی تحلیل ها شاهد آن هستیم، هیچ ارتباطی به تصمیم اخیر آمریکایی ها علیه سپاه ندارد.

وی ادامه داد: آنچه مشخص است، این که در سیاست های سپاه، یک وحدت رویه وجود دارد و تصمیم اخیر آمریکا در آن تغییری ایجاد نکرده است. نگاه سردار سلامی نیز در مقایسه با نگاه فرمانده قبلی سپاه نیز متفاوت نیست.

گنجی در پاسخ به این که از روز گذشته برخی در شبکه های اجتماعی عنوان می کنند که به رغم باقی ماندن چندین ماه از حکم جدید رهبر انقلاب برای سردار جعفری که پس از پایان دوره ده ساله وی در سال 96 صادر شده، این جابجایی صورت گرفته است، آیا چنین حکمی وجود داشته است یا خیر، گفت: هیچ مرجعی در بیت رهبری، دفتر نظامی فرماندهی کل قوا و ستاد کل نیروهای مسلح تاکنون نگفته اند، چنین حکمی صادر شده است.

بیشتر بخوانید

وی تأکید کرد: حتی رسانه های مرجعی که اخبار مربوط به رهبر انقلاب را منتشر می کنند تا کنون اشاره ای به صدور چنین حکمی نداشته اند که حالا این حکم وسط کار نقض شده باشد.

مدیر مسئول روزنامه جوان در عین حال خاطرنشان کرد: حتی اگر چنین حکمی هم وجود داشته باشد که نداشته، همان طور که در حکم رهبر انقلاب هم آمده بود، این تغییر در رأس فرماندهی سپاه با اصرار سردار جعفری صورت گرفته است. هرچند تاکنون در هیچ رسانه ای دیده و یا در جایی شنیده نشده که پس از پایان مأموریت ده ساله سردار جعفری برای او حکم جدیدی صادر شده باشد.

 
 
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار