کد خبر: ۷۳۷۰۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳ 22 April 2019

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از بعد از ظهر امروز تا صبح چهارشنبه در شمال غرب و غرب سواحل خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز کشور دمای هوا بین ۴ تا ۷ درجه کاهش می‌یابد و از صبح چهارشنبه تا صبح جمعه نیز همین کاهش دما را در شمال شرق و شرق خواهیم داشت.

به گزارش «تابناک» احد وظیفه در گفتگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی و فعالیت سامانه فعال بارشی در کشور اظهار داشت: امروز در بیشتر مناطق کشور بارش باران و در برخی نقاط رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است، با توجه به آنکه کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور داریم، در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بارش‌ها به صورت برف است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: شدت بارش‌ها امروز در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، غرب کردستان، خراسان شمالی، گیلان، غرب مازندران و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان خواهد بود.

وی بیان کرد: فردا ادامه بارش‌ها در شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر و مناطق شمال شرق شامل خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، جنوب شرق کشور و ارتفاعات البرز رخ خواهد داد، اما شدت بارش‌ها فردا در گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی خواهد بود.

وظیفه اظهار داشت: روز چهارشنبه بارش‌ها به شمال شرق و شرق دریای خزر و همین طور قسمت‌هایی از زاگرس مرکزی محدود خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز در بیشتر مناطق کشور وزش باد شدید موقت پیش بینی شده است و فردا در نیمه شرقی کشور، تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی و اصفهان وزش باد شدید خواهیم داشت که در این مدت این وزش باد شدید در جنوب شرق کشور سبب ریزش گرد و خاک خواهد شد.

وی اظهار داشت: در سه روز آینده خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود، همچنین روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه دریای عمان مواج است و در این مدت طی روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه دریای خزر هم مواج و طوفانی خواهد شد.

وظیفه اضافه کرد: از نظر شرایط دمایی از بعد از ظهر امروز تا صبح چهارشنبه در مناطق شمال غرب و غرب سواحل خزر و همچنین دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌های مرکزی کشور دمای هوا بین ۴ تا ۷ درجه کاهش می‌یابد و از صبح چهارشنبه تا صبح جمعه نیز همین شرایط دمایی در شمال شرق و شرق کشور خواهیم داشت و کاهش دما بین ۴ تا ۷ درجه در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز در ساعاتی بارش باران در پایتخت داریم که همراه با وزش باد است و در بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در پایتخت خواهیم داشت؛ حداکثر دمای امروز تهران ۱۸ درجه بالای صفر و حداقل دمای صبح فردای تهران ۶ درجه بالای صفر خواهد بود.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار