سناتور دموکرات منتقد سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا در سخنانی گفت که «دونالد ترامپ» در حال تفرقه افکنی در کشور است.
کد خبر: ۷۰۶۰۲۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۹ 22 January 2019

«برنی سندرز» قانونگذار دموکرات منتقد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا دوشنبه در مراسم یادبود «مارتین لوتر کینگ» (رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار)  گفت که ترامپ در حال تفرقه افکنی در کشور است.

 به نوشته وبگاه «هیل» سناتور برنی سندرز در سخنان خود در تجمعی در ایالت کارولینای جنوبی  گفت: «امروز به ترامپ می‌گوییم که به سوی تعصب، تبعیض و اختلاف بیشتر پیش نخواهیم رفت. ما به سوی یک جامعه غیر تبعیض آمیز همانطور که دکتر کینگ یادآوری کرد، پیش رفته و مردم را نه بر اساس رنگ پوست، بلکه نوع شخصیت آن‌ها قضاوت می‌کنیم.»

برنی سندرز در ادامه سخنان خود  در حالی که ترامپ را  «نژاد پرست» خواند، اظهار داشت: «ترامپ اقدامی کرده که هیچ رئیس جمهور دیگری در تاریخ معاصر آن را انجام نداده است. وی به جای این‌که آمریکایی‌ها را کنار هم آورد، به طور هدفمند و مشتاق تلاش کرده ما را بر اساس رنگ پوست، جنسیت، ملیت، دین و گرایش جنسی جدا کند.»

 وی در سخنان خود همچنین از ساخت دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک که به دستور ترامپ و بر اساس شعارهای انتخاباتی او ساخته شده انتقاد کرد و گفت که پول این دیوار باید در کشور و برای ساخت منازل ارزان‌قیمت که سخت به آن‌ها نیاز داریم استفاده می‌شد.

برنی سندرز از جمله مخالفان ائتلاف سعودی و کمک نظامی آمریکا به رژیم آل سعود نیز محسوب می‌شود. پیش بینی می شود که وی برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نامزد شود.

 انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار