مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: پنج شنبه همین هفته انتخابات هیئت مدیره نظام‌مهندسی در آذربایجان غربی برگزار می‌شود و حق اعتراض تا یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات وجود دارد که باید اعتراض‌ها به صورت کتبی تحویل داده شود.
کد خبر: ۶۶۲۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۴ 03 October 2018

به گزارش تابناک اذربایجان غربی ابراهیم مبارک قدم عصر امروز در نشست خبری هیئت نظارت و هیئت اجرایی هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان غربی  که در محل اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در خیابان دانشکده ارومیه برگزار شد اظهار داشت: انتخابات سازمان نظام مهندسی بر اساس قانون انتخابات نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین نامه اجرایی که در سال 73 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است که هر 3 سال یک‌بار بگزار می‌شود و این دوره نیز دوره هشتم برگزاری انتخابات نظام مهندسی است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی بیان کرد: برای عملیاتی کردن انتخابات در سطح کشور یک شیوه نامه یا نظام نامه خاصی که برگرفته از قانون و آیین نامه است نیز تنظیم می‌شود و این شیوه نامه امسال از سوی وزارت راه و شهرسازی که دستگاه ناظر بر انتخابات است تنظیم شده و به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: بر این اساس از سوی وزیر راه و شهرسازی آقای شیوانی  به عنوان رئیس دستگاه نظارت انتخابات کشور تعیین شدند و مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها نیز به عنوان رئیس دستگاه نظارت بر انتخابات نظام مهندسی استان تعیین شدند.

هیئت نظارت و هیئت اجرایی انتخابات نظام‌مهندسی آذربایجان غربی تعیین شدند

مبارک قدم گفت: دستگاه نظارتی بر اساس نظام نامه‌ای ابلاغ شده مکلف است تا اعضای حوزه نظارتی و هیئت اجرایی را تعیین کند و بر این اساس در آذربایجان غربی نیز مدیر مسکن و ساختمان، رئیس اداره نظام مهندسی و کنترل ساختمان، رئیس اداره حقوقی و مدیر حراست را به عنوان اعضای ثابت دستگاه نظارت تعیین شد و بلافاصله نسبت به تعیین هیئت اجرایی اقدام شد.

وی تصریح کرد: هیئت اجرایی بر اساس آیین نامه  از 14 نفر مهندسی که حداقل دارای پروانه کاری 2 هستند و پرونده‌ای در شورای انتظامی و تخلفات ثبت شده قابل توجهی ندارند باید تشکیل شود که از سوی راه و شهرسازی معرفی می‌شوند و این اعضا باید از بین خود 7 نفر را برای هیئت اجرایی انتخاب کنند و یک نفر از بین خود برای ریاست هیئت اجرایی انتخاب کردند و پنج شنبه این هفته در 12 مهر ماه انتخابات نظام مهندسی آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

حق اعتراض دارند تا یک هفته پس از اعلام نتایج وجود دارد 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی تشریح کرد: انتظار میرود مدیریتهای سازمان نظام مهندسی اعتبارات فنی و اجرایی را اصلاح کنند و این موضوعی است که همه اقشار جامعه برای آن واکنش نشان می‌دهند.

وی افزود: مردم انتظار دارند این نهاد  یکی از سازمان‌های تخصصی و حرفه‌ای  پر تعداد،  سازمان نظام مهندسی است که مردم انتظار دارند مسائلی از جمله ترافیک، فرسودگی بافت شهرها و رشد حاشیه نشینی و رشد مصرف انرژی و دیگر مسائل توسط سازمان نظام مهندسی پیگیری شود و این سازمان و مهندسان به آن‌ها  ورود پیدا کنند و از داوطلبین برای ارتقا 16 هزار عضو این سازمان برنامه و ایده ارائه کنند و یک نهاد عمومی غیر دولتی فعالیت می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اظهار داشت: تا یک هفته پس از اعلام نتایج حق اعتراض وجود دارد و باید به صورت کتبی ارائه شود.

انتهای پیام/ش

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار