دبیر علمی چهارمین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی در ارومیه گفت: به همت جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی، چهارمین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی از سوی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در ارومیه برگزار می شود.
کد خبر: ۶۶۲۲۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲ 01 October 2018

امین رستم زاده امروز ، اظهار کرد: چهارمین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی در ارومیه با مشارکت مراکز دانشگاهی، علمی و نهاد ها و دستگاههای اجرایی و گروههای مرتبط پژوهشی این نهاد و نظارت اداره کل مطالعات فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این همایش با محور ویژه شهروند ایرانی، حقوق و تولید ایرانی برگزار می شود بیان کرد: توسعه و حقوق شهروندی، اشتغال و حقوق شهروندی، خودکفایی و حقوق شهروندی، امنیت سرمایه و حقوق شهروندی، کسب و کار مجازی و حقوق شهروندی و سیاست اقتصادی، اقتصاد سیاسی و حقوق شهروندی از دیگر محورهای اصلی این همایش ملی است.

وی افزود: با توجه به دوره خوردن این رویداد ملی و تبدیل شدن به مرجعی برای پژوهشگران، دانشگاهیان در حوزه حقوق شهروندی، با مشورت اعضای کمیته علمی این دوره از همایش تصمیم بر تخصصی شدن محورهای همایش با مبنا و محوریت شعار سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی شد.

رستم زاده ادامه داد: با سمت و سودهی محورها به سمت شعار سال علاوه بر ایجاد زمینه های تولیدات علمی گامهایی در راستای تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری برداشته خواهد شد.

دبیر علمی چهارمین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی اظهار کرد:کمیته اصلی و علمی وداوری همایش از اساتید مجرب و علمی دانشگاه های تهران، علم وفرهنگ، دانشگاههای سراسری ارومیه، دانشگاه الزهرا  و آزاد و پیام نور و علمی کاربردی استان تشکیل شده است.

رستم زاده اظهار کرد:این همایش در 2 بخش ویژه دانشجویان و اساتید و پژوهشگران پذیرای مقالات در محورهای همایش خواهد بود.

معاون جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: پژوهشگران، اساتید ودانشجویان تا 30 آبان ماه سالجاری فرصت دارند تا اصل مقالات خود را در قالب محورهای همایش به دبیرخانه همایش در قالب فرمت اعلامی که در آدرس اینترنتی conf.isc.gov.ir/law97   پایگاه استنادی علوم جهان اسلام موجود است و یا به ایمیل Jahad@urmia.ac.ir ارسال کنند و تاییدیه از دبیرخانه اخذ کنند.

دبیر علمی چهارمین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی با اشاره به کیفیت علمی دوره های اول تا سوم این همایش خاطرنشان کرد: دوره های اول تا سوم همایش با حضور پروفسور هاشمی و عرفانی از اساتید برجسته حقوق کشور و پدر علم حقوق عمومی کشور و صاحبنظران بین المللی این عرصه که به عنوان ارکان اصلی این همایش بودند با موفقیت به اتمام رسید و تمامی مقالات در پایگاههای اصلی علمی کشور و وزارت علوم از جمله جهان اسلام (ISC) و  SID و سیویلیکا نمایه شده است.

وی افزود: پیش بینی شده است اختتامیه چهارمین دوره همایش در اواخر اسفندماه ماه سالجاری با حضور شخصیت های برجسته علمی و اجرایی و مسئولان کشوری و استانی در ارومیه برگزار شود.

رستم زاده گفت: با توجه به کد مجوز اخذ شده از پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) برای چهارمین دوره همایش مقالات منتخب داوری شده این دوره نیز در این پایگاه نمایه خواهد شد که یکی از شروط اصلی وزارت علوم برای اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی جهت تعلق امتیاز مقالات علمی پژوهشی همایش‌های ملی مطابق آیین نامه وزارت قلمداد می‌شود.

این استاد حقوق دانشگاه با اشاره به شخصیت علمی این همایش خاطر نشان ساخت: با توجه به دوره خوردن همایش سعی شده با تجمیع توان علمی و تخصصی کشوری و استانی این اتفاق مهم علمی فرهنگی دانشگاهی در ارومیه بصورت نظامند و کاملاً علمی اتفاق بیافتد.

دبیر علمی همایش  با تقدیر از حمایت‌های مادی و علمی دانشگاهها و دستگاههای مشارکت کننده گفت: کارهای جمعی نیازمند جهاد علمی و عملی است که در هر سه دوره این همایش این اتفاق پر برکت به وضوح قابل مشاهده است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: اولین دوره این همایش جزء نخستین همایش‌های علمی ملی و سراسری دانشگاهی در سطح کشور بود که در رویکرد متفاوت با تکیه بر جنبه فرهنگی و علمی در صدد محتوا سازی علمی و فرهنگ سازی تخصصی هدفمند در بین دانشجویان و اعضای هیات علمی تمامی رشته‌های دانشگاهی از طریق معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی و تمامی دانشگاههای استان و نیز دانشگاههای تهران نیاز سنجی طراحی تدوین و اجرا شد.

رستم زاده اظهار کرد:هدف از این همایش ایجاد بستر برای فرهنگ سازی و تولید محتوا و تبیین تخصصی موضوع در بستر علمی و فرهنگی در 2 بخش دانشجویان و اعضای هیات علمی است.

رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: برخلاف تصور اولیه دانشجویان و اساتید تمامی رشته های مختلف دانشگاهی جامعه مخاطب این همایش هستند چرا که حقوق شهروندی موضوعی است که در دانشگاههای بزرگ دنیا در قالب های مختلف از منظر تمامی رشته های علوم پایه، فنی مهندسی، پزشکی، علوم کاربردی و علوم مدیریتی همانند رشته های علوم انسانی به صورت بین رشته ای به این موضوع نگاه علمی می شود که در دوره قبلی نیز این مهم متفاوت تر از دوره پیشین محقق شد.

وی ادامه داد: نگاه بین رشته ای تمامی علوم مختلف به حقوق شهروندی مسئولیت و شخصیتی اجتماعی و پیوستی فرهنگی اجتماعی به تمامی کاربرد رشته های دانشگاهی در سطح جامعه می دهد و نیاز است این مهم فارغ از مسائل سیاسی، مدیریتی و یا نگاه تک بعدی علمی صرف مورد پرداخت پژوهشی پژوهشگران تمامی رشته ها قرار گیرد .

دبیر علمی چهارمین دوره این همایش ملی گفت: پرداخت علمی و مطالعاتی تمامی دانشجویان و اساتید و رشته های مختلف بعنوان یک ضرورت در حوزه حقوق شهروندی، خود یکی از مسئولیت های اجتماعی وفرهنگی علمی حقوق شهروندی دانشگاهیان اساتید و دانشجویان مطرح است.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: برنامه ریزی می شود تا مقالات منتخب برتر واجد شرایط پس از داوری مجدد در صورت درخواست نویسندگان در مجلات معتبر چاپ شود.

منبع: فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار