معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: دولت دوازدهم 220 هزار میلیارد ریال در بودجه سال جاری برای هزینه درمان بیمه شدگان این سازمان اختصاص داد که تاکنون 50 درصد معادل 110 هزار میلیارد ریال جذب و در این راستا هزینه شده است.
کد خبر: ۶۵۵۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹ 14 September 2018

شاهرخ رامزی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در یاسوج اظهار داشت: امسال همچنین مجلس حدود 45 هزار میلیارد ریال در قالب اسناد خزانه و از طریق بند «ه» تبصره پنج قانون بودجه سالانه کل کشور را برای پرداخت بخشی از بدهی مطالبات سازمان ها و موسسات طرف قرارداد به این نهاد تخصیص داد.
وی تصریح کرد: میزان مطالبات موسسات طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت در سال گذشته افزون بر 75 هزار میلیارد ریال بوده که با تخصیص اسناد خزانه از سوی دولت این میزان بدهی به کمتر از 35 هزار میلیارد ریال رسیده است.
رامزی یادآور شد: تا قبل از دولت های یازدهم و دوازدهم میزان بدهی سازمان ها و موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت به بیش از یک سال تا 14 ماه می رسید که هم اینک میانگین مطالبات آنها به حدود سه تا چهارماه کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه یکی از اولویت های اساسی سازمان بیمه سلامت ایران حذف دفترچه در سطح بیمارستان ها و موسسات طرف قرارداد است، تاکید کرد: تاکنون این مهم در بیش از 600 بیمارستان اجرایی و عملیاتی شده است.
رامزی با تاکید براینکه افزایش قیمت ارز کمترین مشکل و تاثیر منفی را در حوزه تامین داروهای بیماران خاص در کشور به وجود نیاورده است، گفت: همراهی و اهتمام جدی دولت و سازمان برنامه و بودجه در این راستا قبال تقدیر است. 
وی عنوان کرد:بیش از 63 هزار بیمار خاص در سطح کشور زیرپوشش 100درصدی سازمان بیمه سلامت ایران قراردارند.
رامزی بیان کرد: تعداد بیمه شدگان بیمه سلامت در کشور افزون بر 42 میلیون نفر است که حدود 22 میلیون نفر از آنان بیمه شدگان روستایی هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار