معاون سیاسی وزیر خارجه ایران که به کابل سفر کرده، با رئیس جمهور افغانستان دیدار و گفت و گو کرد.
کد خبر: ۶۵۴۹۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰ 13 September 2018

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امورخارجه کشورمان که در راس هیاتی به کابل پایتخت افغانستان سفر کرده است روز  چهارشنبه با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در محل ارگ ریاست جمهوری افغانستان دیدار کرده و با ابلاغ سلام های گرم رئیس جمهور کشورمان به رئیس جمهور افغانستان، بر اراده جمهوری اسلامی ایران به گسترش همه جانبه روابط با افغانستان تاکید کرد.

در این دیدار گسترش همکاری های اقتصادی دو کشور به ویژه در حوزه های تجارت، حمل و نقل و ترانزیت، مالی و بانکی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. دو طرف همچنین مشکلات ناشی از تغییرات اقلیمی و کمبود آب را بررسی کرده و بر عزم و اراده خود برای تبدیل آب به موضوعی برای همکاری و تعاون بین دو کشور تاکید کردند.

با توجه به جنایات اخیر گروه تروریستی داعش در افغانستان طرفین در این دیدار یک بار دیگر عزم خود برای مبارزه با گروه های تکفیری و تروریستی همچنین ضرورت هماهنگی تلاش های دو کشور در این زمینه را مورد تاکید قرار دادند.

 عراقچی که برای یک دیدار دوجانبه به کابل سفر کرده است پیش از دیدار با رئیس جمهور با صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان هم دیدار و گفتگو کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین روز سه شنبه بیستم شهریور با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان، محب مشاور امنیت ملی آن کشور و حکمت کرزی معاون وزیر امور خارجه نیز دیدار کرده بود. در این گفتگوها مسائل فیمابین در روابط ایران و افغانستان و چگونگی استمرار همکاری های دو کشور، آخرین تحولات مربوط به برجام، اوضاع منطقه، مبارزه با تروریسم و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عراقچی روز سه شنبه همچنین در اولین اجلاس سه جانبه معاونین وزرای خارجه ایران، افغانستان و هند، با محوریت همکاری های اقتصادی شرکت کرده بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار