کد خبر: ۶۳۹۸۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵ 06 August 2018
 

وزیر خارجه آمریکا در استانه بازگشت مرحله اول تحریم های قبلی این کشور علیه ایران گفت که هنوز شواهدی از تمایل ایران به تغییر رفتار نمی بیند.

به گزارش تابناک آذربایجان غربی به نقل از بی بی سی، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا ادعاهایی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.

او همچنین در توییتی نسبت به آنچه که او مدعی  "گزارش ها از خشونت علیه معترضان در ایران" شده بود ابراز نگرانی کرد.

مایک پومپئو ادامه داد که دولت دونالد ترامپ حاضر است از مرحله تحریم ها بگذرد اما این نیازمند "تغییرات خیلی بزرگی" از طرف ایران است.

وزیر خارجه آمریکا: شواهدی از تغییر رفتار ایران نمی‌بینیم / ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند

او که از یک سفر سه روزه به جنوب شرقی آسیا برمی گشت در هواپیما به خبرنگاران گفت: "ما امیدواریم که بتوانیم راهی برای عبور از این مرحله پیدا کنیم اما این نیازمند تغییرات خیلی بزرگی از سوی ایران خواهد بود. آنها باید مثل یک کشور عادی رفتار کنند. این درخواست ماست. خیلی ساده است."

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: "... فکر می کنم رئیس جمهور ترامپ همین امروز صبح گفت که خوشحالیم صحبت کنیم، اگر شرایط مناسبی فراهم شود که به نتیجه خوبی بیانجامد، شاید این مسیری باشد که آنها حاضر باشند در آن قدم بگذارند اما امروز شواهدی از آرزوی آنها برای تغییر رفتار دیده نمی شود."

 پومپئو اعلام کرد جزئیات برقراری مجدد مرحله نخست تحریم های ایران دوشنبه به وسیله کاخ سفید اعلام خواهد شد.

دور نخست تحریم ها که شامل فلزات گرانبها، صنعت خودروسازی و بیمه کشتیرانی است از ساعت چهار صبح سه شنبه به وقت گرینویچ به اجرا گذاشته می شود. این تحریم ها همچنین بانک ها را از فروش دلار به ایران منع می کند و صدور فرش ایران را هم هدف می گیرد.

مایک پمپئو همچنین با اشاره به برخی تجمعات اعتراضی در ایران گفت: "مردم ایران ناراضی هستند و این نارضایتی از آمریکا نیست بلکه از حکومت خودشان است."

به گفته او این نارضایتی از بابت عدم تحقق وعده های اقتصادی حکومت است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار