کد خبر: ۶۰۴۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۵ 11 May 2018

او در این بیانیه فهرستی از اقدامات دولت خود را منتشر کرده است. برخی از دستاوردهای مطرح شده توسط  احمدی‌نژاد به این شرح است:

*  حضور در فضا، توسعه صنعت فضایی، ساخت و پرتاب ماهواره، ارسال موجود زنده به فضا

*  شش(6) برابر شدن صادرات غیر نفتی

* کمک به افزایش قیمت جهانی نفت و انتقال آن منابع به مردم داخل کشور

* بالاترین رشد متوسط اقتصادی به گونه ای که بعد از حدود شش سال، هنوز تولید ناخالص داخلی به سطح سال 91 نرسیده است. همان سالی که می گویند نامناسب ترین سال دولت دهم بوده و همان را ملاک قضاوت قرار داده اند.

*    معرفی نسل جدیدی از مدیران جوان و خلاق

*  سیاست خارجی فعال و توسعه ارتباطات دوستانه با همسایگان و کشورهای گوناگون جهان

به گزارش اقتصادنیوز اهم مطالب این بیانیه در ادامه می‌ایئ:

*شاید نا مناسب ترین برخوردها با دولت های نهم و دهم اتفاق افتاد.

*می‌دانید که اهل گلایه نیستم و همیشه به آینده ایران و آرمانهای انقلاب و ملت بزرگ می اندیشم ل

* توهین، تمسخر، کارشکنی و تخریب، خط ثابت برنامه تبلیغی جناح‌های سیاسی و اصحاب قدرت و ثروت و رسانه بود که به ویژه در دو سال آخر به اوج خود رسید. تقریباً در برابر تمامی برنامه های اساسی دولت، سنگ‌اندازی و کارشکنی سازمان یافته انجام می‌شد. حتی در برابر تعیین ساعت کار ادارات و بانک‌ها نیز مقاومت شد.

*   در دو سال آخر که سنگین ترین تحریم ها توسط دشمنان ملت تحمیل شده بود، گسترده ترین هجمه ها در داخل سازماندهی شد. برخوردهای قضایی و تقنینی به نام نظارت و برخوردهای سیاسی به نام نقد به طور بی‌سابقه افزایش یافت.

*  دولت از دو جهت در فشار قرار گرفت. تحریم بانک مرکزی یعنی شریان اصلی چرخش پولی و مالی و تحریم نفتی از بیرون کشور و کارشکنی، برخورد و ممانعت از اجرای طرح‌های ضروری از داخل کشور مانند دو تیغه قیچی به جان دولت افتادند. بزرگ نمایی مشکلات ناشی از تحریم و تشویق عموم به هجوم به بازارهای ارز و سکه و بی‌اعتبار جلوه دادن تصمیمات مقامات اقتصادی و برخورد قضایی و سیاسی با آنان، فقط گوشه‌ای از ماجرا است.

*   زمانی که قرار بود مذاکرات با آمریکا در عمان شروع شود، در جلسه ای با حضور مقامات ارشد کشور اعلام کردم که مذاکره در شرایطی که دشمن تصور می کند دست بالا را دارد و تحریم ها اثر گذار بوده است، به ضرر کشور تمام می شود و خواهش کردم که شش ماه مهلت دهند تا با اجرای چند برنامه ضربتی اقتصادی و تقویت قدرت اقتصادی مردم، آثار تحریم ها کنترل شود و مذاکره در شرایط برابر انجام گیرد. حتی اعلام کردم که حاضرم خانواده ام را به گروگان و تضمین بگذارم که اگر طرح‌ها موفق نبود، خود وخانواده ام را اعدام نمایند.

*در مقابل اما ، برخی مقامات و سران قوا به صراحت اعلام کردند که اجازه نمی‌دهند هیچ کاری انجام و یا طرح جدیدی پیاده شود و حتی از تکمیل طرح هدفمندی نیز جلوگیری کردند و همان‌ها همزمان در تریبون های رسمی، مشکلات را ناشی از سوء مدیریت دولت و نه تحریم دشمن بیان می‌کردند.حتی طرح های سه فوریتی برای جلوگیری از اجرای برنامه های دولت آماده کرده بودند.

*نمی خواهم با یادآوری اظهارات وزیرخارجه و معاون رییس جمهور وقت آمریکا مبنی بر مقابله با دولت های نهم و دهم و برنامه‌ریزی برای تخریب و تضعیف آن‌ها از داخل کشور خاطرها را تلخ نمایم.حفظ اساس کشور وظیفه مهمی است که هر ایرانی اصیل ترجیح می دهد که آبرو و جان خود را فدا کند اما امنیت کشور مخدوش نشود و دشمن مسلط نگردد و من افتخار می کنم که یک ایرانی هستم.

*با منع جریان بهار از حضور در رقابت های انتخاباتی سال 92، دولت یازدهم مستقر شد و بلافاصله سه موضوع به طور موازی در خط تبلیغی گسترده جناح‌های قدرت و ثروت و مقامات دولت یازدهم قرار گرفت.

* علت اصلی مشکلات کشور ، تحریم ها و مسئولیت آن به عهده دولت دهم اعلام و ادعا شد که دولت دهم با سرسختی ، حاضر به توافق با قدرت های جهانی نبود.

* تنها راه حل مشکلات کشور و نیل به قله های پیشرفت و ترقی، مذاکره با قدرت های جهانی از طریق فنون دیپلماسی و توسط دیپلمات های حرفه ای شمرده و اعلام شد که دولت دهم به دلیل در اختیار نداشتن اینگونه دیپلماتها، ناتوان از انجام چنان مذاکراتی بوده است.

* تخریب تمام خدمات و اقدامات زیربنایی دولت های نهم و دهم و ایراد ناجوانمردانه ترین تهمت ها و توهین ها

*علیرغم تلاش های شبانه روزی دولت دهم در دو سال آخر برای مهار تبعات تحریم ها و ادامه روند کار و فعالیت اقتصادی و عمرانی، به طور گسترده تبلیغ می کردند که دولت ، کشور را رها کرده است.

*سرانجام با تبلیغات گسترده و رفت و آمدهای فراوان و طی چند مرحله توافقی به نام برجام به انجام رسید.

*مجلس به جای رسیدگی محتوایی، به محل جنگ زرگری و سطحی بین جناح‌ها و البته تصویب سریع و حیرت انگیز توافق تبدیل شد.هیچ‌گاه متن کامل و رسمی این توافق منتشر نشد و حتی بسیاری از نمایندگان مجلس هم اعلام کردند که متن رسمی در اختیار آنان قرار داده نشده است.ملت از محتوای توافق بی اطلاع ماند و صرفاً باید شاهد اظهارات مقامات درباره "دستاوردهای بی‌نظیر ادعایی" ، این توافق می‌بود.

*بعد از سه (3) سال از اجرای کامل تعهدات از سوی ایران و تایید آژانس و دیگران و با خروج آمریکا و بازگشت کامل تحریم‌ها، حصول دستاوردهای ادعایی و اجرای تعهدات طرف مقابل به مذاکرات جدید و توافقات بعدی موکول شده است.

در اینجا در موضع بیان نتایج مذاکره درباره حقوق مسلم قانونی ملت ایران با کسانی که اساسا به دنبال سلب این حقوق هستند و نیز ارزیابی چگونگی اجرا، یا آثار لغو تحریم ها و طراحی های بیگانه برای زنجیره ای از تحمیل ها نیستم و فقط به یک جمله از سخنان اخیر جناب آقای رییس جمهور بسنده می کنم که فرمودند طی چند سال گذشته ارز را با هواپیما و خودرو به کشور و بانک مرکزی وارد می‌کرده اند.

*بیش از 30 میلیارد دلار تاسیسات هسته ای متوقف یا از دور خارج شد ، روند علمی و فناوری کشور آسیب دید و بسیاری از دانشمندان متفرق شدند. اینها فقط بخشی از خسارات است.اینجانب در صدد مقصر جلوه دادن عده ای و بیگناه معرفی کردن عده ای دیگر و یا ورود به جزئیات و تناقضات و ضعف های دیگر نبوده و نیستم زیرا تمام نهادها و مقامات کشور از جریان توافق حمایت کرده اند ، اما اینک که قرار است مجددا مذاکراتی انجام شود به عنوان وظیفه ملی پیشنهادهایی را در دو بخش ارائه می‌نمایم و امیدوارم که مورد توجه قرار گیرد.

* امروز همگان باید برای ایران بسیج شوند. همه فدای ایران و آینده این میهن پر افتخار هستیم. ایران وطن و خانه و همه موجودیت و حیات مردم ایران است . حفظ وحدت و همبستگی ملی از همیشه ضروری تر و مهم تر است.دشمنان به ضربه زدن به اصل ایران چشم دوخته و امیدوار شده اند.برای حفظ کیان ایران عزیز ، ترجیح منافع ملی بر منافع فردی و گروهی و طایفه ای ، امروز بیش از همیشه حیاتی و ضروری است. همه باید به این وظیفه مقدس پایبند باشیم.

*  بازسازی و احیاء اعتماد ملی و امید عمومی از فوری ترین کارها و برخورد قاطع با عوامل سلب اعتماد و تضعیف امید، بسیار ضروری است. روشن است که بهترین راه تحقق این امر ، تامین و تاکید بر حقوق اساسی ملت از جمله آزادی ، عدالت ، کرامت و حق تعیین سرنوشت است.

*  با استفاده از تجربه اخیر ، تمام مذاکرات و توافقات باید به طور شفاف و مستند با مردم در میان گذاشته شود و ملت در جریان تمام امور قرار گیرد. ملت نماد قدرت الهی و تنها منبع قدرت دولت و حکومت است. نباید با توجیهات غیرواقعی و توهین آمیز ، مردم را نامحرم فرض کرد و آنان را از دریافت اطلاعاتی که سرنوشت ملت را رقم می زند، محروم ساخت. انقلاب شد که چنین نباشد. محروم کردن مردم با ادعای سوء‌استفاده رژیم صهیونیستی اگر یک فریبکاری نباشد ، از روی بی اطلاعی است. اگر کسانی دولتهای آمریکا ، انگلیس و رژیم صهیونیستی و متحدان آنان را جدای از هم تلقی می کنند، باید در دانش سیاسی خود تجدید نظر نمایند. خیمه شب بازی‌ها و بازیگری در نقش های متفاوت، نباید دیپلمات های متعهد ، ملی و انقلابی را بفریبد.معلوم است که محرم ترین محرم ها ملت بزرگ ایران است.

* تفکیک جریان اداره کشور از جریان مذاکرات ، امری حیاتی است. در مذاکرات گذشته تمام توان دولت و دیگر قوا معطل مذاکرات گردید و همه امور کشور به نتایج آن گره زده شد.باید اولاً جریان اصلی اداره کشور از مذاکرات مستقل شود و مدیران ارشد فارغ از روند و یا نتایج احتمالی ، کشور را اداره نمایند. قریب به اتفاق امور کشور و بخش اصلی اقتصاد ، ربط چندانی به مذاکرات ندارد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار