مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی : هیچ مانعي برای واگذاری حق انشعاب برق در سطح استان نداریم و از مردم عزیز درخواست داریم حتما بدنبال خرید انشعاب باشند.
کد خبر: ۵۶۱۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲ 05 February 2018


جوان پرس : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: تا پایان سال ۱۴۰۴ میزان تلفات انرژی برق در استان به هفت درصد کاهش می یابد.

اکبر حسن بکلو پیش از ظهر یکشنبه در نشستی خبری با بیان اینکه تلفات انرژی برق در استان هم اکنون ۱۱.۶ درصد است، اظهار داشت: این میزان تا پایان سال به ۱۱.۸ درصد رسیده و پایان سال ۱۴۰۴ به هفت درصد کاهش می یابد.

وی ادامه داد: هم اکنون طول شبکه برق رسانی استان ۲۸ هزار کیلومتر بوده و در زمینه زیرساخت های برق رسانی مشکلی نداریم.

حسن بکلو با بیان اینکه تعداد امور مشترکین شرکت توزیع برق در ارومیه به پنج امور افزایش می یابد، اضافه کرد: ۱۸ هزار و ۶۴۷ پست در حال حاضر در استان یزد فعالیت دارد.

حسن بکلو در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: زمان خاموشی برق در استان در افق ۱۴۰۴ به ۱۰۷ دقیقه در سال خواهد رسید.

وی در مورد احداث نیروگاه‌ها در آذربایجان غربی نیز عنوان کرد: مجوز تولید برق تا ۲۰ مگاوات در قالب احداث نیروگاه تولید پراکنده امسال صادر می شود.

وی خاطرنشان کرد: در آذربایجان غربی در حال حاضر یک میلیون و ۲۰۸ هزار مشترک برق داریم که از این تعداد ۳۲۲ هزار، مشترک روستایی هستند.

حسن بکلو با اشاره به آمار مشترکان برق آذربایجان غربی در سال گذشته بیان کرد: امسال آمار مشترکان با افزایش سه درصدی مواجه بوده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر در سطح کشور جزو استان‌هایی هستیم که تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار آن از نعمت برق برخوردار شده اند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد اضافه کرد: امسال سه روستا از پنج روستای باقیمانده از روستاهای بالای ۱۰ خانوار در هفته دولت و دو روستای دیگر از شهرستان سردشت برقدار شدند.

وی تاکید کرد: فروش انشعاب برق به کوله باغ‌های آذربایجان غربی از سر گرفته شده و برابر مصوباتی که در نحوه اجرای قانون داشتیم و با استعلام‌های به عمل آمده از وزارت نیرو واگذاری امتیاز به کوله باغ‌ها آغاز شده است.

حسن بکلو یادآور شد: زمان خاموشی برق در استان در سال 1404 به 107 دقیقه در سال خواهد رسید و مجوز تولید برق تا 20 مگاوات در قالب احداث نیروگاه تولید پراکنده امسال صادر می‌شود و سال آینده شاهد تغییر 12 هزار کنتور دیماوندی به کنتور فهام خواهیم بود.

وی بیان کرد: 14 هزار و 737 چاه کشاورزی در استان برق دار است که کل چاه‌های کشاورزی بیش از 26 هزار فقره بوده و اگر در بودجه سال 97 اعتبار معین شود باقی چاه‌های کشاورزی استان برق‌دار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی افزود: با تصویب قانون واگذاری انشعاب به‌صورت غیر دائم، برای کسانی که انشعاب برق ندارند انشعاب واگذار شده و از 26 هزار 584 تقاضا طی 3 ماه گذشته 5 هزار و 113 انشعاب واگذار شده که در صورت تأمین اعتبار سایر متقاضیان خارج از محدوده شهرها را برق دار می‌کنیم.

حسن بکلو تاکید کرد : در راستای تکریم ارباب رجوع و بار مراجعه کاهش مردمی، ارومیه به ۵ منطقه تبدیل شده است و تا آخر خردادماه ۲8 خدمت از طریق پورتال ارائه می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان غربی بیان در مورد خدمات غیرحضوری این شرکت نیز بیان کرد: ارائه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری، کاهش تلفات انرژی و افزایش ارائه ۲۸ خدمت غیرحضوری از طریق پرتال این شرکت از اولویت های شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی اذعان کرد : بدنبال اهداف کیفی سازی و خدمات مطلوب هستیم و در همین راستا اکثر پروژه های افتتاحی دهه فجر بجز سردشت در این حوزه است.

اکبر حسن بکلو خاطرنشان ساخت: هیچ مانعي برای واگذاری حق انشعاب برق در سطح استان نداریم و از مردم عزیز درخواست داریم حتما بدنبال خرید انشعاب باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار