رئیس جمعیت هلال‌احمر بوکان گفت: شهروندان بوکانی با اهدای کمک‌های نقدی و غیر نقدی به یاری هم نوعان زلزله‌زده خود در کرمانشاه شتافتند.
کد خبر: ۵۲۴۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۲ 14 November 2017

به گزارش تابناک ارومیه مردم نوع‌دوست شهرستان بوکان از عصر دیروز با برپایی چادرهای هلال‌احمر این شهرستان به اهدای کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود پرداختند.

خدر مؤمن پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوکان، اظهار داشت: استقبال شهروندان بوکانی از جمع‌آوری و اهدای کمک به زلزله زده‌گانبی‌نظیر بوده و به‌حق من خود شرمنده این نوع‌دوستی مردم شدم.

وی با اشاره به اقلام موردنیاز برای ارسال به مناطق زلزله‌زده گفت: پتو، آب، کنسرو، مواد بهداشتی  و وسایل گرمایشی ازجمله مواد موردنیازی است که باید نسبت به ارسال آنها به مناطق زلزله‌زده غرب کشور مبادرت کرد.

مؤمن پور افزود: ما یک ماشین 24 تنی را برای جمع‌آوری کمک‌ها در نظر گرفته‌ایم و به‌محض رسیدن به ظرفیت در نظر گرفته‌شده  و تکمیل آن را همراه با یک نماینده مردمی برای مناطق زلزله‌زده می‌فرستیم.

وی با اشاره به اینکه گروهی  از شهرستان بوکان در قالب یک تیم ضربتی به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند گفت: با توجه به گستردگی مناطق زلزله‌زده پیش‌بینی ما این است که این کمک‌ها حداقل تا 15 روز دیگر ادامه  داشته باشد چون بعد از آواربرداری عملیات اسکان آغاز می‌شود.

رئیس هلال‌احمر بوکان تصریح کرد: علاوه بر جمعیت هلال‌احمر بوکان کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز با برپایی چادرهایی به جمع‌آوری کمک‌های مردمی شهروندان می‌پردازد.

وی افزود: همچنین دراین‌ارتباط سازمان‌های مردم‌نهاد، خیرین، معتمدین، شاعران، نویسندگان، هنرمندان و دیگر گروه‌های مردمی هم به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی شهروندان بوکانی پرداختند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار