فرماندار بوکان گفت: ۱۲ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های شهرستان بوکان وجود دارد که سبب ایجاد حوادث ناگواری شده و هرچه سریع‌تر باید مشکل آن‌ها را حل کرد.
کد خبر: ۵۲۳۲۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷ 12 November 2017

به گزارش تابناک آذربایجان غربی، جمال خسروی ظهر امروز در جلسه حل مشکلات حوزه راهداری که با حضور مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان برگزار شد، اظهار داشت: مشکلاتی که در حوزه راهداری وجود داشته در مدت 3سال گذشته تا حد قابل قبولی حل شده‌اند اما همچنان گره‌های اساسی در این حوزه وجود دارد که از یک دهه گذشته به‌جای مانده و در این چند سال هم مرتب در حضور مدیران کل مطرح شده و جزء مسائل اولویت‌دار هستند.

خسروی افزود: از مجموع 780 کیلومتر راه اصلی و فرعی شهرستان بوکان 80درصد آن روستایی است و 318 کیلومتر راه آسفالت، 93 کیلومتر شسته و 197 کیلومتر هم خاکی است.

وی با اشاره به فرسودگی ماشین‌آلات حوزه راهداری عنوان کرد: وضعیت حاد و کوهستانی بودن بیشتر راه‌هایی روستایی سبب شده که نیاز شدیدی به احداث حداقل سه راهدارخانه در محورهای اصلی، فرعی و روستایی"سیمینه"،  روستاهای"سلامت"و" کانی طومار"احساس شود چراکه این نقاط وضعیتی بحرانی دارند.

فرماندار بوکان با اشاره به مشکلات موجود در نقاط حادثه‌خیز جاده‌های این شهرستان گفت: 12 نقطه حادثه‌خیز مهم در جاده‌های شهرستان بوکان وجود دارد که ازجمله آنها می‌توان مسیرهای بوکان-مهاباد، بوکان-شاهیندژ و بوکان-میاندوآب را نام برد که سبب ایجاد بسیاری از حوادث و سوانح جاده‌ای  شده‌اند.

خسروی گفت: تأمین ماشین‌آلات موردنیاز ضروری است چراکه اگر تأمین نشود در مواقع ضروری و بحرانی دچار مشکلات اساسی می‌شویم همچنین نصب علائم راهنمایی و رانندگی، ریل نگهبان، خط‌کشی محورهای مواصلاتی و نصب نرده و حفاظ بر روی پل‌های روستایی به طول 322 متر لازم است.

وی در ارتباط با تأمین روشنایی موردنیاز شهرستان بوکان گفت: 21 و نیم کیلومتر که 5 کیلومتر آن در محورهای اصلی بوکان ـ سقز  و بوکان ـ میاندوآب است نیازمند روشنایی‌اند همچنین در 16 و نیم کیلومتر هم در محورهای فرعی بوکان چنین شرایطی وجود دارد.

فرماندار بوکان اظهار داشت: امید است با کمک اسناد خزانه بتوان تا حدودی مشکلات شهرستان را برطرف کرد چون وضعیت بوکان قابل قیاس با هیچ‌کدام از شهرستان‌های دیگر استان به لحاظ رشد جمعیت، وسعت مساحت و دوری مسیرهایی که وجود دارد نیست اما همچنان مدیریت بحران خوب عمل کرده و بسیار فعال و جدی پیگیر مسائل شهرستان هستند.

محورهای بوکان-شاهیندژ و بوکان-مهاباد از محورهای حادثه‌خیز بوکان هستند

کارشناس عمران فرمانداری هم در این جلسه اظهار داشت: با توجه به این‌کهبرف‌روبی و مشکلات ناشی از آن از وظایف راهداری است اما راهداری بوکان به دلیل فرسودگی دستگاه‌ها دچار مشکلاتی در این زمینه می‌شود.

وی با تأکید بر ذخیره شن و ماسه لازم زمستان توسط راهداری گفت: تعمیر و تعویض دستگاه‌ها و ماشین‌آلات از ضروریات بوده و باید این مشکل به‌زودی مرتفع  شود تا در مواقع بحرانی دچار مشکل نشویم.

سلطان رحمانی افزود: تأمین نیروی انسانی برای نمک‌پاش هم باید صورت بگیرد چراکه ما هیچ‌گاه نباید 2 محور اصلی بوکان ـ شاهیندژ و بوکان ـ میاندوآب را که در زمستان از نقاط حادثه‌خیز شهرستان هستند فراموش کنیم بلکه با تدابیر لازم برای این محورها چاره‌ای اندیشیده شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار