در مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله بهجت:
دبیر شورای نگهبان با اشاره به اینکه در روزگار امروزی افرادی دشمن را به دوستی می‌گیرند و در تلاش برای برقراری رابطه دوستی با شیاطین هستند گفت: این افراد دشمن‌شناس نبوده و به بلوغ سیاسی و ایمان نرسیده‌اند.
کد خبر: ۲۲۸۷۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۵ 12 May 2016
به گزارش خبرگزاری تسنیم از فومن، آیت‌الله احمد جنتی دقایقی پیش در مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله محمدتقی بهجت که در مسجد ولی‌عصر(عج) بالامحله فومن برگزار شد، با اشاره به اینکه آیت‌الله بهجت فومنی یک عالم ربانی بی‌نظیر در جهان اسلام است، اظهار داشت: حضور من در این مراسم یک کرامت الهی بود.

آیت الله جنتی با اشاره به اینکه سپاه، پاسدار انقلاب و اسلام و خاری در چشم اسرائیل و دشمنان اسلام است تصریح کرد: به تمامی مردم جامعه توصیه می‌کنم کتاب‌های آیت‌الله بهجت را در کنار قرآن کریم در خانه‌های خود نگهداری و با مطالعه آن در مسیر زندگی از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه خداوند به شیعه نعمت علماء را داده که جانشین پیغمبران هستند، افزود: خصوصیاتی که در این بزرگوار بود، مشابه آن در دنیا بی‌نظیر و کم‌نظیر است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در چهره این عالم ربانی آیه قرآن عینیت پیدا کرده بود خاطرنشان کرد: وجود عینی و زهد، فقه و ایمان از ارکان وجودی ایشان بود و آیت‌الله بهجت تجسم تقوا در جهان اسلام بود.

آیت الله جنتی با بیان اینکه آیت الله بهجت به حداقل زندگی قناعت می‌کردند، تصریح کرد: ایشان جهاد با نفس را در عینیت مورد توجه قرار داد و در همه ابعاد وجودی انسانی تجلی پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه این عالم ربانی نماز‌های خود را با خضوع ادا می‌کرد افزود: مومن کسی است که زکات می‌دهد و مدام ذاکر و به یاد خدا‌ست که آیت الله بهجت اهل مکاشفه و کتمان در بروز داشته‌هایش بود.

آیت الله جنتی با اشاره اینکه هر قرآن خواندنی نورانیت نمی‌آورد افزود: آیت الله بهجت فومنی قرآن را عاشقانه تلاوت می‌کردند و نورانیت قرآن به وضوح در چهره ایشان پیدا بود.

دبیر شورای نگهبان، آیت الله بهجت فومنی را مسلط به مسائل فقهی دانست و افزود: از این تسلط برای فتوا دادن و نوشتن رساله استفاده کردند.

وی با بیان اینکه ایشان به درستی در مسائل سیاسی حضور داشتند و تنها یک عابد مذهبی نبودند خاطرنشان کرد: مساله ولایت از مسائل مهم اسلام است و اگر کسی ولایت را نشناسد همه اعمالش باطل است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دشمنان خارجی به هیچ حدی از نوکری قانع نیستند تصریح کرد: دشمنان اسلام می‌خواهند تمامی کشورهای اسلامی عبد و عابد آن‌ها باشند.

آیت الله جنتی با بیان اینکه آیت الله بهجت فومنی در دشمن شناسی بسیار عالم بود افزود: مومن باید دشمن شناس و دوست شناس باشد و شیاطین و دشمنان را در لباس انسان تشخیص بدهد.

وی با اشاره به اینکه در روزگار امروزی افرادی دشمن را به دوستی می‌گیرند و در تلاش برای برقراری رابطه دوستی با شیاطین هستند افزود: این افراد دشمن‌شناس نبوده و به بلوغ سیاسی و ایمان نرسیده‌اند.

امام جمعه موقت تهران، دشمن‌شناسی را یک وظیفه دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره می‌فرمایند که آمریکا دشمن جهان اسلام است و دوستی با این دشمن هرگز امکانپذیر نیست.

وی با اشاره به اینکه جامعه امروزی را به خواندن و انجام آیات قرآن در خصوص برخورد مومن با دشمن توصیه می‌کنم خاطرنشان کرد: خداوند فرموده‌اند دشمنان را به دوستی نگیرید  و هرگز نمی‌توان آمریکا و اسرائیل را به عنوان دوست برگزید.

آیت الله جنتی با اشاره به اینکه همگان بدانند کسی که نظام جمهوری اسلامی ایران را حفظ و در مقابل دشمنان مردانه مقاومت و آنها را ذلیل کرده مقام معظم رهبری هستند، تصریح کرد: ایشان در مقابل چهره‌های مختلف ایستاده و مقاومت کرده‌اند.

دبیر شورای نگهبان خاطرنشان کرد: رهبری این عالم فرزانه اگر در دنیای اسلام نبود امروزه عراق و سوریه و یمن اشغال و سرزمین عزه و فلسطین به کلی از دستان جهان اسلام گرفته شده بود.

وی با اشاره به اینکه در داخل کشور هم شیاطینی وجود دارد که مقام معظم رهبری با رهنمودهای حکیمانه خود شر آن‌ها را به خود باز گردانده‌اند افزود: ولایت فقیه، محوری برای ارکان جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مجلس قوه قضاییه و تمامی ارکان جمهوری اسلامی بر محور مقام معظم رهبری می‌چرخند افزود: دنبال کردن سیاستی جز بیانات مقام معظم رهبری خارج شدن از مسیر سعادت است.

وی با اشاره به اینکه در سایه اقتصاد مقاومتی ایران به خودکفایی می‌رسد افزود: اگر اقتصاد مقاومتی به درستی در کشور پیاده شود ایران در مسائل صنعتی و کارهای اقتصادی شکوفا و نسل‌های آینده نیز بی‌نیاز می‌شود.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به اینکه استفاده از نیروی انسانی و احیای درست اقتصاد مقاومتی نیاز مردم ایران را از چاه‌های نفت بی‌نیاز می‌کند افزود: با اقتصاد مقاومتی می‌توانیم در چاه‌های نفت ایران را ببندیم.

امام جمعه موقت تهران، جلوگیری از قاچاق کالا را در تولید و اشتغال موثر دانست و افزود: با گوش فرا دادن به بیانات مقام معظم رهبری و شناسایی دشمنان، توطئه و آسیب‌های دشمن رفع می‌شود.

آیت الله جنتی تصریح کرد: جاهلیت امروز، آمریکا، اسرائیل و فرهنگ غربی است که می‌خواهند به واسطه این فرهنگ غربی ما را از مسیر روشن ائمه اطهار(ع) منحرف کنند.

وی با اشاره به اینکه آیت الله بهجت، عنایتی از سوی خداوند برای مردم ولایت‌مدار فومن است افزود: ایشان از یک امام زاده کمتر نیستند و از نظر معنویت از اولاد واقعی ائمه(ع) و دست پرورده آن‌هاست.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار