به گزارش تابناک آذربایجان غربی ، مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی در جلسه با مدیران عامل بانکهای استان که عصر روز سه شنبه در محل استانداری برگزار شد، از مدیران بانکها خواست در جهت بازگرداندن واحدهای راکد به چرخه تولید اهتمام و مساعدت لازم را داشته باشند.

سعادت با تاکید بر اینکه بانکها باید وضعیت واحدهای تولیدی مشکل دار و راکد را مشخص کنند، افزود: بانک ها باید از طریق راه حل های کارشناسی و قانونی به واحدهای تولیدی راکدی که امکان فعال شدن و بازگشت به چرخه تولید دارند، کمک کنند و آن واحدهایی را نیز که دیگر توجیه اقتصادی برای فعالیت مجدد ندارند را نیز تعیین تکلیف نمایند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر از 400 واحد تولیدی راکدی که مقرر بود در فاز اول، به مدار تولید بازگردند، تنها 75 واحد مشکلاتشان رفع شده که لازم است برای مابقی واحدها نیز تدابیر لازم با کمک سیستم بانکی استان اتخاذ شود.

استاندار آذربایجان غربی اشتغالزایی برای جوانان را از اساسی ترین و مهمترین اولویت های استان برشمرد و گفت: با فعال سازی واحدهای تولیدی راکد در استان می توانیم گام های ارزنده ای در جهت اشتغال جوانان بویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی برداریم.

سعادت همچنین از بانک های خصوصی استان خواست در رابطه با ارائه راه حل برای فعال سازی مجدد واحدهای تولیدی راکد مشارکت نمایند.

صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار هم در این جلسه گفت: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری و بنا بر تاکید استاندار محترم، تمام تلاش خود را برای اجرای قانون رفع موانع تولید و خروج از رکود در استان بکار خواهیم گرفت و در این زمینه از سیستم بانکی استان نیز انتظار داریم بصورت جدی مشارکت داشته باشند.

بابایی مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری نیز در این جلسه اظهار داشت: دفتر امور اقتصادی استانداری برگزاری جلسات کارشناسی با مدیران عامل بانکها در جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان را جزو اولویت های خود می داند و در این خصوص، تاکنون مسائل و مشکلات 275 واحد تولیدی مشکل دار در استان مورد بررسی قرار گرفته است.

در این جلسه مدیران عامل بانکهای استان نیز ضمن ارائه آخرین اقدامات خود در خصوص رفع مشکلات واحدهای تولیدی راکد، دیدگاهها و پیشنهادات خود را نیز در خصوص راهکارهای بازگرداندن این واحدها به چرخه تولید مطرح نمودند.