مسئول جنبش الشباب العربی مصر:
مسئول جنبش الشباب العربی مصر با تاکید بر نقش بزرگ عربستان در خدمت به منافع صهیونیست‌ها در منطقه گفت: تشکیل مثلث ائتلافی مصر، ایران و سوریه راه حل مقابله با بحران‌های منطقه است.
کد خبر: ۲۰۳۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۳ 29 March 2016

مصاحبه اختصاصی سایت خبری و تحلیلی تابناک آذربایجان غربی با سرپرست مرکز علمی-کاربردی دانشگاه صنعتی ارومیه
مسئول جنبش الشباب العربی مصر با تاکید بر نقش بزرگ عربستان در خدمت به منافع صهیونیست‌ها در منطقه گفت: تشکیل مثلث ائتلافی مصر، ایران و سوریه راه حل مقابله با بحران‌های منطقه است.

«هیثم عبدالنبی»، هماهنگ کننده کل جنبش الشباب العربی و رئیس مرکز مطالعات و حقوق بشر البدر در گفت‌وگو با فارس در قاهره با اشاره به نقش بزرگ عربستان در حمایت مستقیم یا غیرمستقیم از صهیونیست‌ها اظهار داشت: آل سعود با حمایت از تروریسم در سوریه با مردان مقاومت در لبنان مقابله کرده و یمن را نابود و پول‌های زیادی را در اختیار گروه‌های تکفیری می‌گذارد.

وی افزود: این در حالی است که عربستان هیچ کمکی به فلسطین و نیروهای مقاومت در آنجا نمی‌کند و حتی هیچ حمایتی از مسلمانان به عمل نیاورده و کمک‌های بشردوستانه برای آنها نمی‌فرستد در حالی که پول‌های هنگفتی به نفع پروژه آمریکا و اسرائیل برای تخریب منطقه و تفرقه بین ملت‌ها هزینه می‌کند.

عبدالنبی گفت: بنابراین شایسته است که آل سعود را صهیونیست بخوانیم و تاریخ این رژیم گواه این مطلب است.

رئیس مرکز البدر تاکید کرد: قضیه بحرین شاهد مثالی بر جنایات آل سعود است مردمی که در مرگ تدریجی به سر می‌برند و رسانه‌ها هم چیزی از حال و احوال آنها نمی‌گویند به صرف اینکه خواستار اصلاحات سیاسی در کشورشان هستند.

وی افزود: در منطقه الشرقیه عربستان هم ما شاهد تضییع فاحش حقوق شیعیان هستیم و خون آنها روزانه به دست آل سعود ریخته می‌شود و باقر النمر، عالم بزرگ شیعی از برجسته‌ترین منادیان حقوق بشر عربستانی بود که در همین راه به فیض شهادت نائل شد.

 عبدالنبی درباره مقابله با نقشه‌ها و سیاست‌های آل سعود گفت: ما ملت‌های منطقه باید تحرک فوری نشان داده و آل سعود را  به عنوان داعشی‌‌های عصر خود و ارتش آزاد، القاعده و جبهه النصره بنامیم، آنها «اسرائیل عرب» و نوادگان ابولهب، دشمن اسلام و بشریت هستند.

رئیس مرکز البدر بر ضرورت همکاری مصر، سوریه و ایران برای مواجهه با بحران‌های منطقه تاکید کرد و گفت: این سه کشور باید طرحی برای نشست و رایزنی درباره ایجاد راه حل‌های سیاسی و اقتصادی داشته باشند .

وی افزود: دانشگاه الازهر و مجمع جهانی تقریب مذاهب نیز هم باید با صدور بیانیه‌ای خواستار همکاری بین مصر، ایران و سوریه شوند توافق نظامی مشترک بین این سه کشور در راستای منافع منطقه به طور کلی و قضیه فلسطین به طور جزیی است .

رئیس مرکز البدر گفت: امروز دست آل سعود در هر فاجعه منطقه پیداست و همین رژیم مانع همکاری و ارتباط بین مصر، ایران  و سوریه است .

عبدالنبی تاکید کرد: هیچ کدام از ما نمی‌توانیم نقش ایران در منطقه را انکار کنیم همان گونه که قدرت خود را به رخ جامعه بین المللی کشید این کشور با وجود اینکه طی چند دهه با تحریم‌های سنگین جهانی همراه بود از جمله کشورهای بزرگ منطقه است.

وی ادامه داد: ایران تنها کشوری است که نظام و مردم آن پرچم مقاومت ضد صهیونیستی را برافراشته‌اند و هدف نخستین آن آزادسازی فلسطین و مبارزه با دشمن اسرائیلی است.

عبدالنبی گفت: مردان مقاومت در فلسطین، لبنان و سوریه پیروزی‌های خود را بر دشمن صهیونیستی مدیون کمک ایران هستند، همچنین در یمن و بحرین نیز انقلابیون از حمایت‌های معنوی ایرانی ها برخوردارند.

وی ادامه داد: به همین دلیل است که شاهد دشمنی مستقیم عربستان با ایران هستیم، چون آل سعود همراه با اسرائیل علیه مردان مقاومت است و ایران حامی اسلام و مسلمانان و مدافع بشریت است و پرچم صلح را برافراشته است.

رئیس مرکز البدر تاکید کرد: ایران طی سال‌های گذشته کنفرانس‌هایی در همه کشورها برای مبارزه با افکار تکفیری و صهیونیستی و گسترش روحیه مقاومت عربی و اسلامی و احیای قضیه فلسطین تدارک دیده است، کما اینکه ایران توطئه سعودی علیه امت اسلامی و همکاری مستقیم آنها علیه قضیه فلسطین و به نفع صهیونیست‌ها را برملا کرد.

وی نزاع‌های طائفه‌ای در منطقه را ساز و کاری صهیونیستی در جهان توصیف و تاکید کرد: رژیم صهیونیستی به دنبال تجزیه منطقه و به فرسایش کشیدن ارتش‌های عربی و تفرقه ملت‌هاست و در این راه رژیم‌هایی عربی و اسلامی از جمله آل سعود، ترکیه و قطر را بکار می‌گیرد بنابراین آنها عوامل اصلی در بروز جنگ طائفه‌ای در منطقه هستند.

عبدالنبی گفت: در عراق، صهیونیست‌ها جنگ‌های طائفه‌ای و مذهبی به راه انداخته و ملت و اقتصاد عراق را نابود کردند در سوریه به نام دین توطئه‌ای علیه ارتش و ملت آن اجرا کردند و همچنین در یمن و مصر اما همه آنهایی که مجریان نقشه صهیونیست‌ها هستند باید بدانند که شکست خواهند خورد.

رئیس مرکز البدر اظهار داشت:  متاسفانه برخی کشورها و و دولت‌ها با رژیم صهیونیستی همکاری دارند که از جمله آنها شیخ نشین‌هایی از حاشیه خلیج فارس و از جمله عربستان و قطر هستند که آشکارا این قضیه را نشان داده اند.

وی افزود: کشورهای اسلامی از جمله ترکیه دست از هیچ جنایتی در ریخته شدن خون مسلمانان و ملت‌های عربی و نابودی قضیه فلسطین و تجزیه ملت‌ها برنمی‌دارند تا بتواند به کرسی اتحادیه اروپا دست یابد.

عبدالنبی گفت: مثلث اتحاد بین مصر، ایران و سوریه می‌تواند به حل بحران‌های منطقه کمک کند.مصاحبه اختصاصی سایت خبری و تحلیلی تابناک آذربایجان غربی با سرپرست مرکز علمی-کاربردی دانشگاه صنعتی ارومیه
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار